Wpis z mikrobloga

Zazwyczaj gram rasami pod czarodzieja, to znaczy Forteca, Bastion, Wrota Żywiołów lub rzadziej Loch. Ale ostatnio stwierdziłem że zagram barbarzyńcami dla odmiany i ojezu, jak oni się wlekli na mapie. I to jeszcze na ich natywnym terenie, co za tragedia. () Jedynie roki i cyklopy z racji szybkości nadają się na dalszy etap gry, orcy szamani może ujdą od biedy bo rzucają zaklęcia, ale reszta włącznie z behamotami jest bezużyteczna. W cytadeli jednostka 7 poziomu też jest tankiem ale tam przynajmniej jest to jakoś zbilansowane z resztą stworzeń, tak że armia nie wlecze się za bardzo na mapie. Ale w twierdzy wypada to bardzo słabo.
#homm3 #heroes3
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
ale reszta włącznie z behamotami jest bezużyteczna.


@Borealny ta reszta, o której piszesz to jedyne sensowne jednostki w strongholdzie, ale spokojnie, kiedyś do tego dojdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ta reszta, o której piszesz to jedyne sensowne jednostki w strongholdzie, ale spokojnie, kiedyś do tego dojdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sejko: W sensie gobliny, wilczy jeźdźcy i orkowie? Możesz rozwinąć? Jak dla mnie to one są sensowne na początku, chociaż moim zdaniem orkowie to straszna lipa jak na swój poziom, a do tego cyklopy nie są najszybciej dostępne (20 kryształu jeśli dobrze pamiętam)
Ale zaznaczam, że
  • Odpowiedz
  • 0
@sejko może do bronienia zamku, ale poruszanie się z tym całym orszakiem po dużej mapie jest bez sensu. W Bastionie mogę zostawić enty i krasnoludy, w necropolis zombie, ale w twierdzy musiałbym chyba większość zostawić.
  • Odpowiedz
  • 5
@BulgarskiTaboret @Borealny gobliny szybkie jednostki, idealne do kite'owania i ściągania kontr jedynkami, dodatkowo bardzo fajnie odciąża sie hirkow na goblinach, wilczy jeźdźcy jeszcze szybsza jednostka z potężnym dmg przy podwójnym uderzeniu, czyszczą mapę w pierwszych dniach jak złoto, orki to śmieci, tu nie ma dyskusji, behemothy to jednostka, którą możesz mieć trzeciego dnia i jest dosyć tankowna,
  • Odpowiedz
  • 0
@sejko no tak, z tym że mi chodziło o to że przeciwnik ze znacznie słabszą ale szybszą armią więcej zdziała na mapie niż ja z taką. Nie wiem też czy to błąd ale barbarzyńcy i magowie bitewni zachowują się na pustyni jakby mieli kary za ruch pomimo że to ich natywny teren.
  • Odpowiedz
  • 0
@Borealny skorupa jest natywnym terenem dla barbarzyncow, a nie pustynia i pamietaj, że ruch na terenie jest uzależniony nie od bohatera, a od jednostek, które posiadasz, czyli nie będziesz mial kar ruchu na tym terenie jeżeli będziesz mial tylko jednostki ze stronga, ale jak dorzucisz cos innego np. elfa to już kary ruchu cię dotyczą (mimo że grasz bohaterem ze stronga); poza tym jednostki t1 i t2 ze stronga to najszybsze/prawie najszybsze
  • Odpowiedz
  • 0
@sejko znaczy wiem jak wygląda ten teren ale nazwy ciężko spamiętać. A jak mam stworzenia trzech lub więcej ras to kara za poruszanie się też się kumuluje?
  • Odpowiedz
  • 0
@Borealny nie wiem jak na singlu pewnie zależy od mapy, ale w PvP to dość ciekawy zamek. 111 praktyczniejsze zawsze ulepszenie goblinów ( szybka jednostka do odciążania bocznych hirków), wyjątkowo może się zdarzyć potrzeba budowy roków na strzelaki czy inne dziadostwo blokujące drogę, ale to raczej ma mirrorach gdzie nie masz Tyraxora z taktyką.
112 psa, 113 uppsa i już mamy zestaw do czyszczenia mapy, trzeba tylko pamiętać, żeby zdejmować kontrę zanim
  • Odpowiedz
  • 0
Co do poruszania po natywnym terenie to nie do. końca rozumiem problem. Jeśli nie weźmiesz jednostek z innego zamku to masz standardowy koszt ruchu. jeśli brakuje Ci punktów ruchu, to odbieraj wolne jednostki drugim hirkiem i na upgobku będziesz miał ich więcej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Berkas no z arenkowaniem czy turniejowaniem nie mam doświadczenia. Może za bardzo się przyzwyczaiłem do innych zamków, ale orki mimo wszystko wydają mi się wolne na mapie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Borealny jeśli chciałbyś ogarnąć PvP to zapraszam na dedykowany kanał dla początkujących dc h3gg wiele osób służy pomącą, a w obrębie discorda można też fajne mody i mapki na single player. ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@sejko cośtam z tych sztuczek odnośnie poruszania po mapie już stosuję. Jak kończę turę na kopalni, garnizonie lub w zamku, to zostawiam tylko najszybszą jednostkę w armii, żeby mieć więcej ruchu następnego dnia. Tyle że muszę zapisywać, bo często zapominam tych jednostek później ze sobą zabrać. xd
  • Odpowiedz