Wpis z mikrobloga

Ile wynosi teraz prowizja biura nieruchomości / pośrednika nieruchomości w sprzedaży mieszkania? Chorzów / Katowice / okolice?

+ myślicie, że przy sprzedaży mieszkania jest to mocne ułatwienie (papierologia, patenty sprzedażowe itp) czy jako tako rozgarnięta osoba też ogarnie temat sprzedaży takiego mieszkania od a do z (mieszkanie na kredol jeśli to cokolwiek zmienia)?

#nieruchomosci #mieszkanie #sprzedaz #kredythipoteczny
  • 3
  • Odpowiedz
Sprzedawałam mieszkanie przed pośrednika. Wiedziałam jaką cenę chcę uzyskać. Nie zgodziłam się absolutnie na procent od transakcji z mojej strony. Jak również nie podpisywałam umowy na wyłączność. Mam wrazenie, że pośredników jest więcej niż sprzedających, biorąc pod uwagę jak atakują telefonami osoby, które wystawiają mieszkania prywatnie przez olx :D
Sprzedaż mieszkania to bułka z masłem, biuro nieruchomości to zwykle żadne ułatwienie i często biorą kasę za nic.

Moim zdaniem taka sprzedaż oplaca
  • Odpowiedz
@inga: sprzedaz mieszkania to bulka z maslem o ile masz duzo wolnego czasu na odbieranie telefonow, uzeranie sie z ogladajacymi i prezentacje oraz jesli stan nieruchomosci jest ok i masz podstawowa wiedze w temacie. Na rynku mieszkania sprzedaja osoby, ktore np. nie wiedza czy maja ksiege wieczysta i nie odrozniaja pelnej wlasnosci od spoldzielczego-wlasnosciowego.
  • Odpowiedz