Wpis z mikrobloga

Mam internet z #inea, router ze światłowodem ZTE F680. Generalnie w przypadku komputera i telefonu jest ok, chociaż często, np. po uśpieniu i włączeniu PC mam problem z połączeniem sieci. To samo jest z TV, muszę odczekać kilka minut zanim połączy się ponownie po wzbudzeniu. Zasięg niestety tragiczny, mam dużą działkę i chciałbym żebym miał zasięg 20-40m od domu chociaż.

Lista sprzętów (Wszystko WIFI):
- PC (5GHz) [Wireless-AC 9260 Wi-Fi 802.11 ac, 2x2, Dual Band, (2.4GHz, 5GHz) up to 1.73 Gbps speed]
- Laptop (5Ghz) [Wi-Fi 6(802.11ax)]
- 3 Smartfony (5GHz) [v802.11 a/b/g/n/ac/ax]
- 3 TV (2,4Ghz)
- Klimatyzacja (2,4GHz)
- Gniazdko WiFI (2,4GHz)

Wiem że Inea nie pozwala na podłączenie bezpośrednio pod światłowód innego routera, chyba trzeba przez kablel podłączyć inny z tego ZTE. Miałem też Repeater Asus'a RP-AC51 Ale to tragedia, co chwilę nie chciał działać, rozłączał się i trzeba było go restartować, w końcu go wyłączyłem.

Co byście zbobili żeby ta sieć działała poprawnie? Tzn żeby nie zrywało połączeń z urządzeniami w uśpieniu i zwiększyć zasięg na działce? Załączam mapkę. Niebiska kropka to router na parterze domu, na szafkach kuchennych w rogu domu. Dwie pozostałe kropki to altanka na działce gdzie chciałbym mieć zasięg a ta niżej to budynek gospodarczy i garaż z warsztatem, odpowiednio w linii prostej są odległości. Jeśli nie konkretnie to będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Sąsiadów brak w najbliższej okolicy, więc jeśli jest jakaś opcja na mega mocne wifi które by rozwiązało problem to też fajnie (coś tam czytałem o modyfikacjach FW w routerach zwiększających moc, ale pobieżnie)

#internet #siecikomputerowe #sieci #komputery #wifi
ZarazSieRozkreci - Mam internet z #inea, router ze światłowodem ZTE F680. Generalnie ...

źródło: temp

Pobierz
  • 3
@ZarazSieRozkreci:

Wiem że Inea nie pozwala na podłączenie bezpośrednio pod światłowód innego routera, chyba trzeba przez kablel podłączyć inny z tego ZTE.

Skąd to wiesz? Próbowałem się właśnie na infolinii dogadać, żeby mi mac dodali kolejnego routera, bo chcę podłączyć dwa (dodatkowy, obok tego ZTE, nie podłączony do niego) i mi nie działa o ile ma inny mac niż ten ZTE, przy klonowaniu oczywiście działa, ale wtedy albo jeden albo drugi,