Wpis z mikrobloga

Zobaczmy ilu tutaj prawdziwych katolików ;>
Oczywiście takie rzeczy jak śluby, pogrzeby, chrzciny, komunie i bierzmowania się nie liczą. Chodzi o dobrowolne uczestnictwo w mszy.
Ja sam mogę zagłosować tylko słownie więc 10+ lat temu (albo nawet 15+)
#wiara #kosciol #chrzescijanstwo #neuropa #4konserwy

Kiedy ostatni raz byliście w kościele?

  • W przeciągu ostatnich 7 dni 17.7% (11)
  • W przeciągu ostatnich 12 miesiecy 9.7% (6)
  • 1-3 lat temu 16.1% (10)
  • 3-5 lat temu 11.3% (7)
  • 5-10 lat temu 12.9% (8)
  • 10+ lat temu 32.3% (20)

Oddanych głosów: 62

  • 5
@kubako: a no nie uwzględniłem, bo zakładam, że ludzi, którzy się urodzili w tym kraju i nie byli nawet raz w kościele będąc maluchem to można policzyć na palcach jednej ręki xd ale masz rację mój błąd i niech Twój komentarz będzie tą opcją
@Lefty: chodzi tutaj raczej o zwrot "dobrowolne" za lebka wszyscy tam chodzilismy (czy tam znaczna wiekszosc), ale malo kto chcial isc tam z wlasnej woli. Mysle, ze takie "nigdy" wielu mogloby zaznaczyc
@Lefty dlatego zacytowałem kawałek posta gdzie mówisz o dobrowolnym uczestnictwie. A "uczestnictwo" we mszy to w ogóle należy rozumieć jako coś więcej niż tylko przebywanie w kościele podczas trwania nabożeństwa;) Ja wiem, że każdy był w kościele, choćby z jakąś wycieczką na Wawelu czy gdzieś;)

ale też większość ludzi w Polsce przynajmniej za młodu wierzyła w te wszystkie rzeczy co się im mówiło o św. Mikołaju, złych ludziach porywających dzieci spod sklepu,