Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi z branży i fanów #nieruchomosci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zakładajmy hipotetyczna sytuację że sprzedajemy swoje niczym nie obciążone mieszkanie i mamy transkacje z kimś kto jest oszustem (ale o tym nie wiemy). Przy kupnie za gotówkę osobiście jako ja prewencyjnie realizowanym transakcje depozytem notarialnym. Jak to wygląda przy sprzedaży gdy ktoś chce kupić mieszkanie na #kredythipoteczny ? Czy jest coś na co należy szczególnie uważać? Jak w praktyce to wygląda? Czy przy kredycie strony kupującej i w momencie podpisywania aktu kwestia wpływu środków dla sprzedającego jest zabezpieczona? #prawo #pieniedze
  • 2
@Joxek: Tak, no przecież to bank przelewa Ci pieniądze, osoba, która bierze kredyt na kupno twojej nieruchomości nie widzi tych pieniędzy na oczy. Podajesz numer konta w umowie, przed notariuszem. Notariusz tak jakby powiadamia bank i pieniądze do kilku dni masz na koncie. Raczej nie ma tutaj pola do oszustwa, chyba, że notariusz udaje notariusza.
@Joxek Wedlug mnie przy zalozeniu, ze ktos ma zamiar Cie oszukac jest spore ryzyko wtopy. Chociazby jesli firma zatrudniajaca oszusta jest podstawiona, to w czasie jaki bank daje sobie czas na przelanie pieniedza moga na przyklad dostarczyc do banku pismo, ze jednak pomylili sie przy wypelnianiu oswiadczenia o zarobkach. Wydaje mi sie, ze jak oszust zerwie stosunek pracy i sam ich o tym powiadomil, to bank tez by sie wstrzymal z wyplata.