Wpis z mikrobloga

Dlaczego odciągacie ludzi od samobójstwa? Czujecie się bohaterami czy o co wam chodzi? Czujecie dumę, że niedoszły samobójca wam podziękuje za ratunek? Gówno to warte. Po co to? Każdego kto chce wylogować się z tego #!$%@? świata trzeba szanować za odwagę. Czym jest śmierć? Niebytem. A czym jest niebyt? Zerową szansą na wystąpienie jakiegokolwiek cierpienia. Najmniejszego dyskomfortu. Ba, to brak szansy nawet na jakąkolwiek myśl o tym. Niebyt to piękno. Życie piękne nie jest. Zatem co robicie powstrzymując ludzi przed samobójstwem? "Hej, nie dla ciebie piękno, dla ciebie jest #!$%@?, wracaj". Nie dajcie się zwieść wdzięczności niedoszłych samobójców. Ona jest nie mniej nieracjonalna niż chwilowa radość z życia, która mija. Niebyt to stuprocentowa gwarancja braku niezadowolenia. Życie to niemal stuprocentowa gwarancja, że spotka cię w nim wysiłek, ból, niezadowolenie, nieszczęście itd. itp. Zastanów się nad tym choć przez chwilę, a wnioski przyjdą same.
PS. Ten post nie stanowi namawiania nikogo do popełnienia samobójstwa, a jest jedynie oceną przesłanek i skutków, które z niego wynikają.
#depresja #samobojstwo #psychologia
  • 94
  • Odpowiedz
@azmar: Co sobie sam robię? Jak zwykle normik co ma na wszystko odpowiedź i zwala winę na ofiary, bo nie chce żyć w jego idealnym świecie. Dlatego będę popierał eutanazję jak życie ma polegać tylko na tym, żeby się okłamywać, bo inny ktoś tego chce.
  • Odpowiedz
@Kamilo67: Haha, ja normikiem, żeś mnie chłopie rozbawił. Rozumiem, że wyzywanie od normików to taki coping mechanism, żeby znaleźć sobie wroga czy winnego swej sytuacji (bo Ci dynamiczni normicy są przeszkodą w zdobyciu partnerki co?). Łatwo się szuka problemu u innych, a nie w sobie.

Przykro mi nie dlatego, że dałeś sobie wmówić pierdoły i rzeczy nieprawdziwe - ciężko w dzisiejszym świecie nie dać się nabrać na pewne rzeczy. Przykro mi
  • Odpowiedz
@azmar: No ciekawe jak moją winą jest to, że się urodziłem taki a nie inny i ciekawe jakie medytacje i terapie sprawią, że będę dynamiczny i jakie są w stanie sprawić podróż w czasie, żebym odzyskał dzieciństwo i stracone lata. No chyba, ze zarcie warzyw sprawi, ze nagle magicznie beda jakies inne miejsca od imprez, gdzie bedzie sie dalo ludzi poznac i nie beda tam sami emeryci. Ty wmawiasz i rozkazujesz
  • Odpowiedz
No ciekawe jak moją winą jest to, że się urodziłem taki a nie inny i ciekawe jakie medytacje i terapie sprawią, że będę dynamiczny i jakie są w stanie sprawić podróż w czasie, żebym odzyskał dzieciństwo i stracone lata. No chyba, ze zarcie warzyw sprawi, ze nagle magicznie beda jakies inne miejsca od imprez, gdzie bedzie sie dalo ludzi poznac i nie beda tam sami emeryci.


@Kamilo67: Płaczesz jak dziewczynka, serio.
  • Odpowiedz
@azmar: No tak ja mam wybór we wszystkim ale jak już chodzi o eutanazje to juz nie? aha, swietna logika. Nic mnie nie kole, nie szukam od ciebie zadnych rad, bo gadasz to co kazdy, ze ktos musi zyc bo tak. Jak uwazasz, ze mam zyc w samotnosci i to akceptowac to sam odizoluj sie od ludzi wszystkich wokolo, siedz zamkniety w domu i zobaczymy czy to tak sie da akceptowac.
  • Odpowiedz
Jak uwazasz, ze mam zyc w samotnosci i to akceptowac to sam odizoluj sie od ludzi wszystkich wokolo, siedz zamkniety w domu i zobaczymy czy to tak sie da akceptowac.


@Kamilo67: To Twoja nadinterpretacja moich słów, nigdzie nie twierdziłem, że masz żyć w samotności - wręcz przeciwnie, życzyłem Ci dobrze. Popracuj nad czytaniem ze zrozumieniem.

Wkurza mnie tylko ze przez takich jak ty ludzie laduja w szpitalach psychiatrycznych na miesiace, nie
  • Odpowiedz
@azmar: Jeszcze raz, jaki mam niby wybór skoro sam zabraniasz eutanazji? Tak przez takich jak ty tak jest, inaczej by nie bylo w ogole dyskusji czy eutanazacja jest potrzebna czy nie tylko po prostu by byla. Jestem taki tylko wobec takich zaklamanych ludzi, co oszukuja w taki sposob. Mowiles mi dobrze? Powiedziales bym zaczal siebie oszukiwac. Idz powiedz temu z linka wyzej ze tez pewnie za malo medytowal i to jego
  • Odpowiedz
Tak przez takich jak ty tak jest, i


@Kamilo67: Przez takich jak ja? xD

Powiedziales bym zaczal siebie oszukiwac.


@Kamilo67: Tak. Bo teraz się nie oszukujesz? Można w dobrą i złą stronę, podobnie jak z placebo i nocebo. Można się nakręcać pozytywnie, można negatywnie. Twój wybór.

Idz powiedz temu z linka wyzej ze tez pewnie za malo medytowal i to jego wybor.


@Kamilo67: Co mnie ta osoba obchodzi? Nie
  • Odpowiedz
@azmar:

Pytanie bonusowe. Skoro eutanazja jest nielegalna, to jakim cudem w ogóle mamy samobójców? Ostatecznie każdy ma wybór, choć tego wyboru ja osobiście nigdy nie poprę w przypadku ludzi zaburzonych psychicznie, a nie faktycznie terminalnie chorych czy niepełnosprawnych.


Ja zadałem pytanie i na nie nie odpowiedziałeś, więc na nic nie odpowiem. A popieranie tylko eutanazji dla "terminalnie chorych" czy niepełnosprawnych to zwykłe bycie gnidą. Oni już nie mają tego wyboru, żeby
  • Odpowiedz
@azmar: Klasyk, na akapit nr 2 jak zwykle brak odpowiedzi i się potwierdza, że nie rozumiesz. A jak każdy jest kowalem losu to twoje popieranie eutanazji dla tylko jednej grupy jest bezsensu, bo przecież oni też se wybrali ból.
  • Odpowiedz
@azmar: mnie to nie obchodzi, szkoda tylko, że takich jak ty jest pełno z tymi toksycznymi i szkodliwymi "radami", wmawiając jednocześnie, że każdy ma wybór, a jednocześnie zabraniając na niego.
  • Odpowiedz