Wpis z mikrobloga

czy to standardowa praktyka na Węgrzech, że gospodarz prosi przed przyjazdem o przesłanie zdjęć dowodów osobistych?
Zarezerwowałem nocleg przez AirBnb w Budapeszcie, po rezerwacji gospodarz poprosił o przesłanie zdjęć dowodów osobistych gości, żeby wpisać nas do "Tourist Board". Szczerze pierwszy raz będę na Węgrzech i nie spotkałem się jeszcze z taką praktyka, a mocno obawiam się wysyłać zdjęcia swoich dokumentów jakiemuś randomowi.

#wegry #budapeszt #podroze #podrozujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
@Papaya: o ile kojarzę to airbnb może to robić jako portal, natomiast gospodarze nie. Wyślij mu swoje dane potrzebne do wpisania. Jak będzie się upierał to wyślij zdjęcie dowodu i zamaż wszystkie wrażliwe dane i zostaw jedynie imię i nazwisko oraz zdjęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@w00nski to prawda AirBnB potwierdziło moja tożsamość jako portal (podałem prawo jazdy) dlatego moje zdziwienie kiedy host do mnie pisze w wiadomości że potrzebuje jeszcze dokumentów
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jalop mam zamiar właśnie do nich napisać później, ale wolałem dopytać bo może w ichszym kraju to standardowa praktyka
  • Odpowiedz
  • 3
@jalop: @w00nski Zostawiam dla potomnych, może komuś się kiedyś przyda.
Airbnb się wypowiedziało że gospodarz nie może wymagać żadnego państwowego dokumentu jeśli nie wspomniał o tym w "house rules" zanim rezerwacja została potwierdzona. Jeśli by tak było to wtedy jak najbardziej należałoby takie coś przedstawić.
Domyślam się że zapewne wg. ich prawa muszą turystów meldować czasowo, ale do tego powinni posiadać tylko dane osobowe a nie skany dokumentów.
  • Odpowiedz