Wpis z mikrobloga

1000/1000 #1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y cdn…

Żywot Briana - Life of Brian

Brajanek miał to nieszczęście, że urodził się w tym samym czasie i miejscu co Jezusek, przez co prawdopodobnie też umarł na krzyżu… Film jest satyrycznym zapisem tego co było pomiędzy. Jeden z najlepszych filmów antyreligijnych.
Romanes eunt domus !!!

Reżyseria: Terry Jones - Monty Python and the Holy Grail, Sens Życia wg. Monty Pythona
komedia
IMDb: 8.0/10
https://www.imdb.com/title/tt0079470/
https://upflix.pl/film/zobacz/monty-pythons-life-of-brian-1979

P.S. Koniec. Co dalej? Zaraz zrobię znalezisko i tam wyjaśnię…
WLADCA_MALP - 1000/1000 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H  ...

źródło: żywot

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Potwierdzam, na tym filmie nie spałem, a nawet oglądam go od czasu do czasu, żeby się pośmiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Korzystając z okazji gratuluje udanego tagu i dziękuję
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP tak czułem, że to będzie ostatnia pozycja, choć myślałem, że przedostatnie będzie "Życie Pi" ;).
A jeśli chodzi o "Żywot Briana", to jest to kolejna pozycja, dla której nie jestem w stanie podać nawet przybliżonej liczby oglądnięć ;). Oczywiście katowało się na VHS, oczywiście oglądało się z każdym razem gdy leciało w TV, oczywiście kilka razy oglądałem z przyjaciółmi, a nawet raz udało mi się być na specjalnym pokazie w kinie
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Eunt Domus? a odmień iść, co nie odmienisz?

A tak w ogóle to obok codziennej druzyny pierscienia jeden z ulubionych tagów na wykopie i definitywnie #gruparatowaniapoziomu. Dzięki za ten tag, bo w tym zalewie bylejakości w platformach streamingowych można w końcu wyłowić perełki. Ja sam dzięki Tobie nie marnuję już godzin na wybieranie filmu :) Jedyne co powinieneś zrobić (jeśli masz możliwości) to wrzucić tą całą listę na jakiegoś
  • Odpowiedz
Jeden z najlepszych filmów antyreligijnych.


@WLADCA_MALP: antyreligijnych? Oglądaliśmy chyba różne filmy. Ten film nie wyśmiewa religii, tylko bezmyślne podążanie za tłumem. To, że akurat przy okazji zahacza o Jezusa to po prostu wykorzystanie znanego motywu i tyle.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Bezmyślne podążanie za tłumem to nie tylko religia. Zareagowałem, bo spłaszczanie tego filmu do kategorii "antyreligijny" jest po prostu dla niego krzywdzące, nie mówiąc już o tym że daje argument różnym oszołomom co by chcieli np. zabronić jego projekcji (choćby w ramach ostatnich odpałów nt. obrazy "uczuć religijnych).
  • Odpowiedz
  • 0
@enron: w 1979 jeszcze mnie nie było na świecie i ciężko mi się odnieść do nastrojów w tamtym czasie - ale kilka razy słyszałem/czytałem że Żywot był upatrywany jako coś gorszego od Ostatniego Kuszenia w 88.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: no wiesz, religia, a zwłaszcza jej fanatyczni wyznawcy, niczego nie boi się bardziej niż ośmieszenia - więc nic a nic się nie dziwię, że tak na ten film patrzono. Nadal nie zmienia to faktu, że ten film antyreligijny nie jest - raczej jest antygłupotowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz