Wpis z mikrobloga

Siemka,
Szukam roweru dla siebie, zastosowanie to głównie miasto, ale sporadycznie ścieżkk leśne, wypady e góry.
Zastanawiam się co lepiej wybrać.
Trek DS3 czy Lappiere Edge 7.9
W Treku ramą wygląda na nowocześniejszą, ale z kolei napęd 1x10. Jeździłem Lappiere i troszkę jednak brakuje przedniego przełożenia, ale do tego pewnie idzie się przyzwyczaić. W tym modelu jest napęd 1x11, czy w tym Treku z racji iż to cross osiągane prędkości będą podobne?

Testowałem również i szczerze mówiąc między ceną różnic brak. W sklepie kosztował 6799zł :D
MTB SUPERIOR XP 909

Jeszcze kilka pytań:
1. W Lappiere pierwotnie miał być amortyzator powietrzny Suntour XCR Air, jednakże jest ten RockShox Judy Silver TK , duża różnica czy w tym budżecie brak?
2. Jakie opony polecacie, aby zachować kompromis w komforcie jazdy miasto/las?
3. Strasznie spodobał mi się Canyon Stoic 2, ale te prowadzenie linek ramą, jakby na trytytkach, eh :/
4. Co ewentualnie innego polecacie do ~4k?
5. Dodam, że przesiadam się ze Skud Argon na 26" kołach i 19" ramie. Jest on na Alivio i szczerze mówiąc daje radę mimo upływu lat, jednakże przy 190+ pora na coś normalnego :)
6. Po przesiadce z tego malucha strasznie irytuje mnie szerokość kierownicy, tj. jadąc na ścieżce mam wrażenie jakbym wszystkich mijał na styk. Też tak mieliście po zmianie z 26 na większe koło?

#rower #cokupic #pytanie #zakupy
danio_96 - Siemka,
Szukam roweru dla siebie, zastosowanie to głównie miasto, ale spor...

źródło: temp_file.png4183429265111779508

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@danio_96: Stoic jest przeciwieństwem trochę emeryckiego DS-a, to w miarę dzielny terenowo rower do latania po ścieżkach i skakania z krawężników/murków. Ma współczesne standardy - koła boost ze sztywnymi osiami, poszerzaną główkę widelca i geometrię do latania w dół. Jedyną większą wadą dla mnie są hamulce MT200, ale przynajmniej tarcze dali w sensownych rozmiarach, więc moooooże to zahamuje. Oczywistą oczywistością jest to, że na oponach terenowych będziesz się w mieście okrutnie
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie Fajny nick :D
Widać, że Canyon ma bardzo agresywną geometrię, na asfalcie może być ciężko.
Kurcze, ciężko znaleźć coś, aby zachować kompromis miasto/las, z kolei 2 rowerów nie mam gdzie trzymać...Wymiana opon nie zda egzaminu w przypadku MTB?
  • Odpowiedz
@danio_96: tak, zmiana opon dużo zmienia. Możesz jakieś (semi) slicki wsadzić do mtb i będzie zauważalnie mniejszy opór. Tylko ta zabawa w wymiany - komu się chce ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie No tak, ale nie ma wyjścia jak produktu gotowego spełniającego te proste wymagania jak ze świecą szukać :D
Sezon się zaczął, więc trzeba coś brać i tyle. Szkoda czasu :)
  • Odpowiedz