Wpis z mikrobloga

@PilotPirx: nie używam tej ale widzę że trzyma dobrą cenę używana 1500 zł na olx. Mogą być 2 powody. Z dwoma rurami te 2,7 kW chłodniczej jest naprawdę wydajne. Dwa to na oko pewnie jest cichsza niż monoblok w którym sterczą rury.
Sprawdziłem tylko 33 decybele.
a zwykła monoblok o tych samych parametrach to 50-55 db dużo głośniejsza.
Jak masz możliwość zrobienia dziur w ścianie to bierz. Jesień, zima, wiosna można
  • Odpowiedz
@PilotPirx: o identycznym z twojego zdjęcia. to jest Unico Smart 12HP Ogólnie to porządna firma i bardzo drogi. Nowy coś około 1100€ Używane w moich stronach identyczne po 500€
  • Odpowiedz
@PilotPirx: jak daleko ten pokój? Można by tam wstawić klimatyzator przenośny z dwoma rurami w rękaw w okno gdyby były naprawdę upały, taki 9000 btu 2,6kW chłodzenia wystarczyłby spokojnie
oczywiście + ten split w salonie jeśli dobrze rozumiem
  • Odpowiedz
@PilotPirx: to mieszkanie w bloku? Frala bym kupił na balkon go wystawił, on występuje również pod nazwą eberg chyba model QUBO Q40NE) to to samo a tańszy. Wystawiasz na balkon, w okno płyta HDF czy MDF dwie dziury i te 4kW dały by radę ochłodzić wszystko jeśli to jakieś 70m2 tylko zajmuje to trochę więcej czasu
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant: tak, w bloku.pomieszczenie z balkonem nie sąsiaduje z sypialnią. Można by wstawić klimatyzator przenośny w łazienkę która by była takim balkonem bez balkonu i rurę z zimnym powietrzem dać między oknami do sypialni. Pytanie tylko czy warto płacić komfortem, skoro monoboblok można mieć w sypialni na stałe.
  • Odpowiedz
@PilotPirx: nadal twierdzę że te chłodne powietrze doleci do każdej części mieszkania jeśli to będzie 4kW
w sypialni monoblok nie będziesz mógł zasnąć lub w dzień ewentualnie w okno od sypialni rękaw i koniecznie w rękaw dwie rury. Wystarczyłby 9000 btu
a fral czy eberg na balkon również może być rękaw, nie musi być mdf w okno i jedna rura wsadzona z balkonu ale lepiej dokupić tą orginalną skrzynkę do eberga/fral
  • Odpowiedz
@PilotPirx: może w to nie uwierzysz ale u mnie dom (grube ściany, strop betonowy ocieplony, po tygodniu upałów nadal 2,6 kw działała prawie non stop i dawała radę utrzymać 50-80 m 2 na 23
50-80 bo wieczorami duża kuchnia zamknięta przy gotowaniu.
W nocy na zewnątrz raz temperatura spadła do 20C na zewnątrz a w domu podskoczyła na 24 ale to nie wiem dlaczego. Wilgotność powietrza była duża (mam wentylację mechaniczną
  • Odpowiedz
@PilotPirx: najpierw to sobie dobrego frala czy eberga 4kW kup, postaw na balkonie , wrzuć przez rękaw w oknie, będzie w zestawie z klimą , wrzuć jedną rurę do mieszkania, włącz go na maxa i popatrz na temperatury wszędzie po pokojach jakie będą po godzinie czy dwóch. Od tego bym wystartował. Oczywiście w upalnie dni i wieczory. Teraz w polsce będzie ciepło piątek sobota niedziela po 28-30 stopni.
  • Odpowiedz
@PilotPirx: dopiero wtedy druga opcja to dołożyć do tego frel.eberg drugą rurę ...skrzynkę tak jak tutaj andrzej z elektrody https://www.youtube.com/watch?v=2Elp9BievSA
ogólnie 3 strony ciekawy
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2983504.html#15735028
lub orginalną skrzynkę rozprężną na górne kratki do tych klim, na bank będzie pasować i wtedy z orginalnej kratki druga rura.
Sprawdzić temperatury wszędzie i dopiero wtedy jak po 2h nie będzie dawało rady w sypialni to do sypialni na rękaw 2,6kw 9000 monoblok. (nie wiem
  • Odpowiedz
@PilotPirx: jest jeszcze inne rozwiązanie gdyby te fral.eberg była za droga. Kupić 1200btu bodajrze 3,5kw, dorobić jej skrzynkę na drugą rurę i na balkon, dwie rury w rękaw i patrzeć czy daje radę.
Nie wiem skąd się wzięło przekonanie że chłodne powietrze nie dotrze do sypialni. U mnie rozchodzi sie na cały dom.
  • Odpowiedz