Wpis z mikrobloga

Kadyrowcy w korku hahaha helikoptery i samolot zestrzelone hahaha baćka sobie z pierożkiem będą kartofle obierać hahaha

Gdzie te drogi były rozkopane, jaki to miało faktycznie wpływ na ich podróż? Jechali jak po swoje praktycznie niezatrzymywani przez nikogo.

Zamiast się zastanowić nad absurdalnością tezy, w której to pojazdy czeczenów niedojadą bo są "zużyte", to szybciej pomyśleć "xD co za idioci".

Co to były za pojazdy, którymi zablokowali te drogi? Wyglądały bardzo zwyczajnie, to były jakieś wywrotki. Jak szybko byli wstanie coś takiego zorganizować? Wywrotkowcy w kieszeni Putina! Czemu to były pojazdy cywilne? (Bo tam już nic nie ma i magazyny są puste? :D)

Dlaczego akurat zsyłka na Białoruś?

Finał tego całego przedswięwzięcia jest tak absurdalny sam w sobie, że nie ma opcji, żeby inteligentny człowiek w odpowiedzi na to wszystko powiedział "a, ok" i odpalił cs'a.

Jeżeli ceną za komfortowe ruchy wojsk, była utrata kilku helikopterów, to uważam to za warunek całkiem do spełnienia. Dodatkowo mamy przy swojej granicy kawał #!$%@?, który potrafi maltretować, zabijać i terroryzować. Możliwe, że ma tutaj coś do zrobienia. Zbiega się to wszystko z rozmieszczeniem głowic na Białorusi.

To są takie moje spostrzeżenia z rzeczy, o których się mówiło, pisało i były pokazywane na filmikach, swoją drogą odpowiednio dawkowanych. Analiza, która nie wymaga wiedzy wojskowej jako takiej. Natomiast gdy dalej o tym wszystkim myślę, takowa jest już potrzebna, bo nie wiem jak absurdalna byłaby teoria, w której otwiera się front białorusko - polski, by wyłączyć dostawy broni na Ukrainę. Jakby to mogło wyglądać? Czy to jest jakkolwiek możliwe?

#rosja #ukraina #wojna
  • 3
@transmetropolita: kluczowe jest to czemu człowiek który mógł pobić rekord świata w zdobyciu Moskwy, ba najszybsza kampania w dziejach... Przejście do historii, życie wieczne jaki to geniusz strategi co to wyprowadził wojska spod lini frontu tak że nikt się nie zorientował... Stwierdził że #!$%@?ć jadę do Białorusi zbierać ziemniaki...
Analiza, która nie wymaga wiedzy wojskowej jako takiej.


@transmetropolita: Nie, wymaga chłopskiego rozumu i naiwnej wiary w genialnego szachistę Putina zamiast wiary w naiwność samego Prigożina, który porwał się z motyką na słońce. Krótko mówiąc jest to kolejna edycja "drugiego rzutu, który rozwali Ukrainę" albo "specjalnego wycofania, by okrążyć i zniszczyć siły ukraińskie".
@transmetropolita: Białoruś otwiera front z NATO, pancyry od Wagnera jak widzieliśmy trafiają jednym na 3 pociski w lotnictwo NATO, zostaje jeszcze 300samolotów w powietrzu. NATO w 2h wojny przerzuca 500 samolotów z terytorium USA do Europy. B52 ładowane w pociski manewrujące. Okręty US NAVY wystrzeliwują wszystkie tomahawki jakie mają. Tysiące rakiet w powietrzu. Wszystko leci na wschód. w 3h wojny polskie władze orientują się ze jest wojna. Szybka debata w BBN