Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że każda zdrowa osoba dziennie ma paraliż?

Tak, podczas snu nasz mózg blokuje nam ruchy, wczoraj zostawiłem przypadkiem kawę na łóżku, takie 30cm ode mnie i dzięki paraliżowi nic nie wylało się i jak się obudziłem to miałem zimną kawę na start dnia :3

Tylko czasami buguje się ten system, czyli wy się budzicie a mózg jeszcze nie zdjął tej blokady, więc jesteście świadomi a nie możecie się ruszać, to akurat najgorszy stan, ale bardzo rzadko nachodzi nas.

#dziendobry
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Strigiformesman: Tylko pytanie, czemu niektórzy lunatykują? Nie włącza im się blokada?
Niestety nikt w rodzinie nie lunatykuje ale naoglądałem się filmów o tym, że nawet zakupy mogą zrobić gdy śpią.
  • Odpowiedz
  • 0
może to jakiś rodzaj pamięci mięśniowej


@Strigiformesman: każdy z nas ma pamięć mięśniową a nie lunatykujemy, tutaj chyba bardziej chodzi o zaburzenie jakieś, że takie osoby nie wchodzą w stan blokady ciała podczas snu.
  • Odpowiedz
@aptitude: jak miałem 10-15 lat to zdarzało mi się lunatykować, raz na przykład szukałem spodni na rano do szkoły i ojciec mnie obudził jak stałem ze spodniami w ręce. Innym zaś razem przyszedłem do salonu, gdzie ojciec oglądał telewizję, powiedział do mnie "co ty robisz? Idź spać" i obróciłem się na pięcie i poszedłem do łóżka, ale w tym przypadku znam tylko opowieść, bo się nie obudziłem
  • Odpowiedz
  • 0
jeszcze lepiej jest, jak sie obudzisz, a paraliz nie ustepuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mvmxks: No, tak miałem kilka razy, ostatnio z rok temu, to jest najgorsze jak dla mnie, jesteś świadomy a nie możesz się ruszać, ale po kilku minutach ta blokada schodzi więc spoko.

No po prostu jakiś bug w naszej symulacji jest xD
  • Odpowiedz
  • 0
Kiedyś się obudziłem jak stałem przy szafce z talerzami, automatycznie poszedłem do łóżka i myślałem czy mi się śniło czy rzeczywiście tam byłem.


@Weglowodan990: prawdopodobnie tylko Ci się śniło to, to normalne czasami nie odróżniać snu od rzeczywistości.
Ja też mam ciekawe sny, np jakiś alarm w szkole gdzie przychodzi CIA xD
  • Odpowiedz
@aptitude: nie bug, po prostu jak śpisz to jesteś pod wpływem dimetylotryptaminy - bardzo mocnego psychodelika, m.in. składnika Ayahuaski. Gdybyś w tym stanie jeszcze mógł się ruszać bardzo prawdopodobne, że wskutek działania tego środka zrobiłbyś sobie krzywdę.

Dlaczego każdy jest ćpunem? Dobre pytanie, DMT (nazwa skrócona) jest rozkładana z serotoniny (hormonu szczęścia) lub melatoniny (hormonu regulującego nasz sen, która z resztą jest metabolitem serotoniny), a co ciekawe serotonina bierze się z
  • Odpowiedz
  • 0
DMT


@mvmxks: W sumie to czy DMT nie jest w syropach na kaszel? Bo te syropki tylko na mózg działają aby zatrzymać kaszel a nie powstrzymać powody kaszlu. Jak przedawkuje się syropek na kaszel to wtedy masz taki Zombie Trip. Nigdy nie próbowałem.

Jedynie co próbowałem raz to MDMA, też maksymalnie wyciska twoją serotoninę aby poczuć się fajnie, dlatego trzeba poczekać z 2msc przed ponowną dawką.

Ale przynajmniej znasz się na
  • Odpowiedz
@aptitude: mówisz albo o dekstrometorfanie, albo o kodeinie - pierwszy działa (w dużym, ogromnym wręcz skrócie, jest to dosyć skomplikowany związek) na receptory NMDA - receptory czuciowe, drugi na receptory opioidowe. Oba w ten sposób zmniejszają reakcję twojego organizmu na bodźce wywołujące kaszel.

Co do MDMA - działa w ten sposób, że zatrzymuje serotoninę pomiędzy neuronami, wskutek czego zwiększa intensywność jej działania w organizmie - nie mniej jednak organizm stara się
  • Odpowiedz