Wpis z mikrobloga

Widzę prysznica też nigdzie nie wciśniesz.


@PfefferWerfer: w łazience tam gdzie wanna może zrobić wannę z brodzikiem. Wtedy takie 2w 1 będzie. To jest solidny kompromis.

Trochę małe pokoje i to mnie martwi


@sezonowiec1: Przy tej powierzchni tak już jest. Jednak lepiej więcej pokoi niż mniej z większym metrażem zazwyczaj, aczkolwiek bardzo mały salon z aneksem i dość duży korytarz.

Jak starczy budżetu na większy metraż to po prostu wybierz
@PfefferWerfer: Teoretycznie mozna w miejsce wanny i zrobić otwarty, pojedynczą szybę o ile da sie tam zrobić odpływ liniowy. Co do temperatury, to sypialnie są na stronę wschodnią, więc mam nadzieje, że nie będzie uciążliwe i jest możliwość podłączenia klimy w razie czego. Martwię się o powieszenie szafek i tv na tych działowych, bo to jakieś bloczki gipsowe "ORTH"
@sezonowiec1: 61 mkw i 4 pokoje i narzekasz na ich rozmiar ? xD
60 mkw to przyzwoity rozmiar na 3 pokoje a nie 4. W starym budownictwie w tym metrazu dostał byś 2 sypialnie, 9 mkw i 12 mkw i do tego Salon 19 mkw, łazienke małą + oddzielnie kibelek i kuchnie oddzielną. Korytarz i hol były by mniej obszerne właśnie by podbić mkw pokoi.
Jak na 4 pokoje wygląda bardzo
@wuwuzela1: Małe pozostałe pokoje po przemienieniu tego jednego w salon. Widziałem mieszkania, które na tym samym metrażu miały 10-12metrow pokoje, ale to pewnie kwestia korytarza.
Jeżeli to standard to przeżyje.

@francoisinho Niby tak, ale pchałbym tam pralkę, suszarkę, kosz na pranie i mopa, także nawet mi to pasuje
które na tym samym metrażu miały 10-12metrow pokoje, ale to pewnie kwestia korytarza.


@sezonowiec1: dokladnie tak, korytarza i tego pseudo przedpokoju przy szafie.
Jak by zrobic oddzielną kuchnie to jak na 3 pokoje uklad jest sredniutki, przez powyższe i brylasty salon. Ale jak na 4 pok jest wszystko bardzo dobrze zaordynowane.
@sezonowiec1: @sezonowiec1: tak bym widział przezbrojenie twojej chałupy na 3 pokoje z oddzielną kuchnią ;)

Chociaz nawet nie ruszając tak wszystkich ścian, to mozna zmniejszyć łązienke o 1,5m2 i wywalić z niej kibel by uzyskać ok 12m2 master bedroom.
Tak samo zmniejszyć kibel z 2mkw na te 1,3 i obciać kawałek korytarza by z pokoju 8,16 zrobić ok 9,5 mkw. a pokój 8,4mkw już zostaje, przy dobrej aranżacji nawet może
Pobierz wuwuzela1 - @sezonowiec1: @sezonowiec1: tak bym widział przezbrojenie twojej chałupy ...
źródło: obraz_2023-06-22_111325139
@wuwuzela1: O kurde dzięki, widać napracowanie :o Generalnie z tą kuchnią trochę ciężko, bo tam gdzie na projekcie była kuchnia mają być przyłącza i odpływy wody + wyciąg. Jak rozmawiałem z deweloperem, to mówił, że tego nie będzie można ruszyć, jedynie można kombinować ze ścianami działowymi od pokojów niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może na własny koszt można byłoby coś kombinować, ale pewnie też zgoda potrzebna
@sezonowiec1: tu masz wersje poprawioną bo źle podliczyłem metraże przy przesuwaniu ścian
Na 3 pokoje nie jest to idealny ale tragiczny też nie jest.
Pewnie jakiś projektant by to lepiej rozklepał
W opcji nr 2 przy tym wystajacym fragmencie ściany w salonie na "końcu" to by nawet dało rade wstawić jakiś blat typu 1m szerokości i krzesło, by było stanowisko pod kompa w razie potrzeby xD
Pobierz wuwuzela1 - @sezonowiec1: tu masz wersje poprawioną bo źle podliczyłem metraże przy p...
źródło: obraz_2023-06-22_134202334