Wpis z mikrobloga

#radio357

Słucham sobie audycji „co państwo na to?” I jestem w szoku. Tematem są kobiece piersi i czy powinny mieć prawo chodzenia z odkrytym biustem jak mężczyźni.

Oprócz wypowiedzi słuchacza, który okazał się psychiatrą i powiedział, że ewolucyjnie piersi są dla mężczyzny obiektem seksualnym i dlatego u większości będzie prowokacyjny i pobudzający. Zwłaszcza dla młodych 15-18, którym buzują hormony i to będzie dla nich dyskomfort.

No ale reszta to od skrajności do skrajności. Od typów wypowiadających się na zasadzie „hehe, cycuszki zawsze na tak, hehe”. Żenada, że o ja #!$%@?. A z drugiej strony kobiety jak zwykle mówiące o braku równouprawnienia, że kobiety nie są traktowane tak samo i mają gorzej w życiu, trzeba to zmienić i komu to przeszkadza.

Wisienką na torcie był typ mówiący, że o tym powinny tylko kobiety decydować, podobnie jak o aborcji mężczyźni nie powinni w ogóle się wypowiadać. No tak, bo moje ciało moja sprawa jak chodzi o aborcje i cycki, ale jak trzeba nadać kategorię wojskową co roku tysiącom mężczyzn i zapewne zamknąć im granice w przypadku wybuchu wojny, tak jak to ma miejsc za granicą, to już ok xD

Słuchałem tego radia długo, płaciłem, ale mam dość, bo wszystkie audycje związane z równym prawej dla kobiet dotyczą właśnie takich z dupy tematów - cycki, równe płace, parytety, aborcja. Natomiast nikt tam nie mówi o wojsku, o wcześniejszej emerytury, o braku parytetów na stanowiskach mniej prestiżowych albo związanych z pracą fizyczną, o tym, że mężczyzna musi więcej dźwigać w pracy np. w markecie.

#polska
  • 11
@LipaStraszna: cycki są takim samym "obiektem seksualnym" jak gołe kostki 200 lat temu. To wynika z kultury a nie z natury - goła męska klata ma takie same sutki będące źródłem przyjemności i reagujące na podniecenie.
Także tak - cycki są ukryte przez kulturę.
Na ile kultura musiałaby się zmienić, żeby były dopuszczalne tak jak gołe męskie klaty? No tak jeszcze ze 100 lat.
@ZdeformowanyKreciRyj: @niegwynebleid

No i spoko - dyskutujmy o tym, fajne rzeczowe argumenty, zwłaszcza od @niegwynebleid

Ja skupiłem się na tym, że właśnie audycja to były dwie strony, mówiące nie na temat (a przynajmniej większość słuchaczy)

1. Hehe cycki, lubię popaczeć
2. Biedne ucieśniony kobiety

A ten gość co przedstawił się jako psychiatra to rzucił ciekawostkę, nie mówił czy jest za czy przecież. Po prostu coś powiedział. Mi brakuje wiedzy by to
@archive: no ale taki był temat i zapowiedź programu - nagość na balkonie. A o czym byla audycja? 3/4 o kobiecych cyckach i że znowu nierówność i niesprawiedliwość.

@Precypitat To nie jedyna audycja, gdzie łapią spore odchyły, aczkolwiek niektóre są bardzo ciekawe. W sobotę długo wypowiadała się himalaistka. Sporo ciekawostek i fajnych historii przekazała.