Wpis z mikrobloga

Jak jeździliście nad morze (za granicę tez) jako dzieci to wasi rodzice robili "przywitanie z morzem"? Moi rodzice zostawiali bagaże w miejscu noclegu, nic nie rozpakowywali ani nie odpoczywali, tylko szybkie siku po męczącej trasie i choćby lało i grzmiało trzeba było iść zobaczyć morze. Od razu po przyjeździe. Teraz nie wiem czy to nasz rytuał - wymysl Mamy, że Stary po tygodniu roboty, umordowany trasą 600km z dwoma gowniakami na pokładzie jeszcze przed spaniem MUSIAL się przywitać z morzem ( ͡º ͜ʖ͡º) czy ogólnie jakas polska/międzynarodowa tradycja?
#pytanie
  • 155
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Może to kwestia tego że mieliście daleko nad to morze. Ja jak jeździłem z rodzicami to na miejscu byliśmy tak około 14-15 więc było pewne że morze zobaczymy tego samego dnia.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: TLDR: ludzie wybierają polskie morze z powodu pieniędzy i bariery językowej.
Jeżdżę z przynajmniej 5 razy rocznie za granicę, no i da się polecieć tanio (okolice 10k), ale takie Wyspy Kanaryjskie potrafią kosztować 30 tysięcy za jeden rodzinny wyjazd, więc dla zwykłego zjadacza chleba to jest kosmiczna flota na wakacje. Jest też niewielka grupa osób, którą stać ale boi się latać albo obawia się bariery językowej (niesłusznie).
Natomiast zawsze
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Większej bzdury nie czytałem. Żyjesz jakimś obrazkiem byle plaży w byle miejscu z tłumem ludzi, Grażyn i Januszuf. Jest bardzo dużo miejsc gdzie można liczyć niemalże na prywatny dostęp do plaży i spokój.
Co prawda nie jestem wielkim fanem polskiego morza ale muszę zaprzeczyć temu co napisałeś.
Moje 'ale' do polskiego morza to miejscowości (nie licząc Trójmiasta) które niemalże na całym wybrzeżu oferują te same budy z żarciem i
  • Odpowiedz
@Tommy__: Ja właśnie wróciłem z ultra all inclusive Turcja zapłaciłem 6700 za 3 osoby xD Jak latasz lipiec sierpień to są takie ceny. Ja zawsze urlop planuje czerwiec albo wrzesień. Ceny przez pół polecam :)
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Ale ty jesteś przykry, gardzić kimś z byle powodu. Bałtyk ma wiele plusów. W upałach możesz schłodzić się w wodzie, która ma temperaturę 19-20 stopni, a nie 25-30. Poza tym nie jest taki słony, że po wyjściu cię cała japa szczypie.
  • Odpowiedz
Gardzę ludźmi którzy jadą na wakacje nad polskie morze. Mając do dyspozycji tyle fajnych miejsc do odwiedzenia wybierają śmierdzące zimne i zasyfione polskie morze z niepewna pogoda XD


@Megawonsz_dziewienc: gardzę ludźmi, którzy na każdym kroku próbują ośmieszyć czy upokorzyć wszystko co Polskie, naprawdę trzeba być smutnym człowiekiem aby dowartościowywać się w ten sposób
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: może i nie morze, ale ja zawsze mam rytuał szczania do jeziora jak tylko dojadę na działkę na Mazurach. 20+ lat temu za gówniaka, a teraz już gdy jeżdżę jako dorosły. Parkuję auto, szczoch do jeziora i dopiero można się rozpakowywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Takie typowe polaczkowe myślenie, wszędzie problemy i zero pomysłów jak to rozwiązać.


@Megawonsz_dziewienc: no ja też mogę napisać, że gardzę tymi co latają na wakacje biurem podróży bo nie umieją sobie sami zarezerwować lotu czy hotelu,
ale właśnie wiem, że od groma osób tego nie chce robić, albo nie umie? nie ogrania i wolu zapłacić organizatorowi i tylko pojawić się na lotnisku o 10:00 i być dalej prowadzonym za rączkę
  • Odpowiedz