Wpis z mikrobloga

Dlaczego funkcja "Udostępnij kontakty Facebookowi" jest w ogóle legalna, w obliczu RODO?
Przecież czy mój znajomy, czy nawet tata, nie powinien móc przekazywać moich danych zewnętrznej firmie.

Ta funkcja w telefonach powinna być po prostu zablokowana i działać na zasadzie pytania do właściciela numeru telefonu itd. Nie może być inaczej.
Ja gdy nie ma jak o to zapytać, to dany kontakt nigdy nie powinien być nigdzie przekazywany. Wystarczy że jest na telefonie twojego znajomego.

#rodo #prawo #facebook #prywatnosc #google #android #apple #iphone #ios
Pobierz look997 - Dlaczego funkcja "Udostępnij kontakty Facebookowi" jest w ogóle legalna, w ...
źródło: rodo_fb
  • 4
@SolarisYob: Ale dane moje, mój znajomy przekazuje FIRMIE, a ja bym nie chciał, więc jakoś to tego dotyka.

Wiadomo, że jak mój znajomy napisze notatkę w np Google Keep z moim nazwiskiem i telefonem, to Google nie ma obowiązku tego rozpoznać i odrzucić (a może powinna mieć? i zapisać tylko lokalnie na telefonie?).
Ale jeśli korzysta z oficjalnej metody, gdzie kontakt to kontakt, to jak najbardziej FIRMA powinna odrzucić takie dane,
@look997 jeśli nie chcesz, żeby osoba trzecia przekazała Twoje dane dalej, to nie przekazuj danych tej osobie trzeciej. A i pamiętaj jak kiedyś, np. w ogłoszeniu na olx dałeś nr telefonu, to ta dana nie podlega już ochronie bo jest publiczna i każdy mógł mieć do niej dostęp. Jesteś pewien, że nigdzie nie publikowałeś swojego numeru?