Wpis z mikrobloga

Pytanie o opinie do Mirków spod tagów #webdesign #uxdesign #uidesign ,

myślicie, że dobrym pomysłem jest:
- zaczęcie studiowania kognitywistyka zaocznie,
- w międzyczasie nauka UX skierowanego docelowo na AR,
- oraz praca? Wiadomo, najpierw jakaś biurowa, ale jak uda mi się zrobić dobre portfolio to próbowałbym dostać posade jakiegoś "junior UX designera".

Najbardziej się obawiam, że przy takim podejściu zajadę się psychicznie, ale z drugiej strony kończenie studiów z co najmniej 2 latami doświadczenia daje bardzo dużo.

Skąd pomysł na UX nakierunkowany w AR?
Taka lekko hazardowa zagrywka, liczę, że to może być następny "big thing" po telefonach. No i mam kilka pomysłów w tej materii.

#programista15k #pracbaza #pytanie #studbaza #kariera
  • 7
@Tratak wchodząc do IT też myślałam o UX. Nie polecam, rynek jest maksymalnie przesycony, po kilkaset aplikacji na jedno miejsce juniorskie. Takie studia też nie pomogą Ci w zdobyciu (żadnego) zawodu. Jak będziesz chciał i się zaprzesz to i tak pewnie w to pójdziesz, ale ja na Twoim miejscu mając możliwość pokierowania od zera swoją ścieżką zawodową wybrałabym coś gdzie nie nie trzeba sobie wypruwać żył marząc o bezpłatnym stażu (bo tak
@hfucj w IT to chyba większość zawodów na stanowisku juniora ma spore oblężenie, w końcu po takim bootcampie zawód programista15k pewny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

w takim razie to jakie ścieżki zawodowe w IT polecasz?
Zawsze te samo - startup owner. Pomysł jaki problem dalej od swojego własnego portfela chcesz rozwiązać za pomocą IT (czy w zasadzie czegokolwiek innego) i wykorzystując potrzebne narzędzia zrealizuj to. A później kasuj z nas grube siano i do przodu.
Rynek IT zmienia się. Sam nie zatrudniłbym już więcej kogoś kto nie ma ani doświadczenia, ani wiedzy branżowej / produktowej ani pomysłu na siebie (to bez przytyku). Po prostu jak słyszę, rób
@Panie_Milordzie dobrze rozumiem, że moja wartość na rynku pracy jest znikoma i łatwo na początku nie będzie bez doświadczenia, ale jakoś trzeba przebić ten krąg:
- bez doświadczenia nie przyjmujemy,
- doświadczenia nie nabędziesz jeśli nie popracujesz.

IT interesowałem się mocno od początku, tyle, że kuszony chęcią wielkich zarobków wybrałem programowanie (które porzuciłem po kilku miesiącach, nie dla mnie to), no i wylądowałem w międzyczasie na informatyce związanej mocno z elektryką, ofc
@Oskariat ogarnąłem, przez to na drugą próbę ze studiowaniem biorę coś co naprawdę mnie interesuje, ale i tak najbardziej zorientowany jestem na nabieranie doświadczenia poza uczelnią
@Tratak Może w takim razie DevOps albo Data Analyst? Jeśli chcesz zacząć nawet studia dla tego zawodu, to może pomyśl też o PLC, automatycy też wykręcają dobre siano. Z doświadczenia naprawdę polecam pójście w coś stricte technicznego, bo do tego potrzeba specjalistów.

Przy okazji uświadomię Cię, że większość firm najpierw zatrudnia z wewnętrznych poleceń. Takie rzeczy jak UX są przyjemne, proste do ogarnięcia i na start wymagają naprawdę niewielkich umiejętności, dlatego programiści