Wpis z mikrobloga

#mlm Ktoś kojarzy Szkołę WALEN? Jakiś Mac Walen ją utworzył, a widzę, że jeden znajomy na Fejsiku zaczął sporo motywacyjnych postów wstawiać z tą "szkołą" WALEN i gadka szmatka o finansowej wolności, coś co wszyscy kochamy ( ͡º ͜ʖ͡º).

Oglądałem na YT to schemat niczym metoda Ponziego. Musisz werbować ludzi referalami oni sięrejestrują, kupują jakiś pakiet miesięczny, a ty masz jakiś % prowizji za każdego co z referala zrobił konto i kupił jakiś pakiet. W zależności od koloru pakietu dostajesz jakiś hajs. Im wyższy tym więcej hajsu z prowizji.

No i bawi mnie to gadanie o FINANCIAL FREEDOM. Bo tak naprawde to wygląda jak piramida, a zauważyłem, że osoby z tej szkoły usilnie mówią, że to unikatowy projekt, że żadne MLM i żadna PIRAMIDA xD. Tylko osoby negaytwnie nastawione tak piszą :>
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@zwei: Patrzyłem na te online courses, Weight loss course - koszt: 1500 punktów nauki, patrze ile trzeba zapłacić real kasy za nabicie 1500 punktów nauki by rozpocząć kurs, a tam 1762 USD xD.
  • Odpowiedz
a zauważyłem, że osoby z tej szkoły usilnie mówią, że to unikatowy projekt, że żadne MLM i żadna PIRAMIDA xD.


@MWittmann: ale piramidziaże zawsze mówią że to nie piramida xD
  • Odpowiedz
Witam, dziś kolega Rafał zauważył że jest wątek o Szkole Walen (Walen School) na wykopie. Od ponad 22 lat jestem właścicielem tej szkoły. Jak macie pytanie to piszcie. Chętnie odpowiem.
  • Odpowiedz
Witam serdecznie wszystkich komentujących. Zarówno tych, którzy wypowiadają się negatywnie, jak i tych z pozytywnym nastawieniem.

Sam jestem Partnerem Biznesowym Szkoły Walen.

Zapraszam do otwartej debaty i dyskusji na konkretne argumenty i fakty. Szerząc edukację, chciałbym, żeby wiele osób chociaż w minimalny sposób zrozumiało podstawowe pojęcia, bo pisząc bezrefleksyjnie między innymi o metodach Ponziego, piramidach i tak dalej, niestety pokazują spory poziom ignorancji, a to są bardzo poważne sprawy. Wolność finansowa z
  • Odpowiedz
@curiousboi: obczaj sobie jego grupe na fejsie albo kanał na yt. W skrócie to jest 50 letni polak który po szkole średniej wyemigrował do Australi potem do Tajlandi. Zbudował szkołe językowa a za zarobione pieniądze inwestuje na giełdzie. Operuje dużym kapitałem, hobbystycznie robi inne projekty jak np szkoła biznesowa czy inwestowania. Nie jestem jego klientem ale śledze jego aktywność w internecie
  • Odpowiedz
@kuite22: no wlasnie jestem na grupie, czy widzialem jego kanal na yt, ale on jest jakiś lekko niepokojący - low quality videos (mowie o jakosci nie tresci), troche wizerunek tego goscia (wiem, ze nie powinno sie oceniac po wygladzie, ale caloksztalt jest lekko dziwny).
Generalnie wszystkie takie ciekawostki i grupy z automatu traktuje jako scam, i potem szukam dowodów na zaprzeczenie tego, tak też jest w tym przypadku, a dosyc malo
  • Odpowiedz
@curiousboi: no to dobre podejście, inwestora wartość. Wyrób sobie własną opinie, moje zdanie jest takie, że ten gość jest legitny. Tylko ja go znam wiele lat
  • Odpowiedz