Wpis z mikrobloga

Lepiej wyrwać psu część kleszcza czy poczekać aż kleszcz urośnie i wyrwać całego?

Mój pies często się wyrywa i jak kleszcz jest mniejszy, to ciężko wyrywać go w całości, nie wiem czy lepiej poczekać aż osiągnie taki rozmiar, że się go wyrwie bez problemu czy zostawić głowę i nogi, a wyrwać sam odwłok.

#psy #pies #weterynaria #zwierzeta
  • 9
@OktawianAugust: na przyszłosć kup Bravecto u weterynarza to kleszcze same uschną i wypadą. Raz się wystraszyłem bo głaskajac psa wyczułem mała grudkę a to był umierający kleszcz.

Jak samemu nie dasz rady wyciągnać kleszcza to może jedź z psem do weerynarza. Tak jak pisał inny Mirek - czym dłużej czekasz tym większe szanse, żę pies zachoruje.
Moja weterynarz porównała wyrwanie odwłoku kleszcza bez głowy do leja po bombie. Gdy nie wyrwiesz w całości kleszcz i tak wpuści swoje wydzieliny. Dlatego ja w pierwszej kolejności polecam preparaty odstraszające kleszcze a jak już pies ma kleszcza to do wyrwania użyć narzędzi wspomnianych powyżej
jak kleszcz jest mniejszy, to ciężko wyrywać go w całości,

@OktawianAugust: Niemożliwe że nie umiesz wykrecac kleszczy na pewno na pewno jakieś gówno kreciles serio jakie schizy co ty gadasz zle kreciłeś. Powie ci, zle kreciłeś innaczej spróbuj a ja ci załatwie inne, nie da się nie lubić wykrecac kleszczy, co ty gadasz innaczej krecic musisz spróbować bo różne są

A tak na serio, kleszczołapki.

nie wiem czy lepiej poczekać

Zwiększasz