Wpis z mikrobloga

No jasne lepiej lepiej oddać komuś dziecko (#!$%@? wie kto to jest i co zrobi z tym dzieckiem) niż pomoc rodzicom tego dziecka w wychowaniu.


@sandal: zdecydowanie, jak ktoś nie potrafi zarobić na utrzymanie dziecka to raczej nie powinien uczyć swojego dziecka życia bo też będzie biedne. To raczej logiczne.

Dając im pieniądze za to nie dość, że niczego się nie nauczą ani nie spróbują nauczyć, to jeszcze przekażą to swoim
@sorek:

zdecydowanie, jak ktoś nie potrafi zarobić na utrzymanie dziecka to raczej nie powinien uczyć swojego dziecka życia bo też będzie biedne. To raczej logiczne.


A wziąłeś pod uwagę że np ojciec rodziny zmarł i tylko on pracował bo zo a np jest chora, i matka nie miała wyjścia, lub np nie wiem kobieta urodziła czworaczki a planowali jedno bo było ich tylko na to stać?

Zresztą babka mi opowiadała ze
A wziąłeś pod uwagę że np ojciec rodziny zmarł i tylko on pracował bo zo a np jest chora, i matka nie miała wyjścia, lub np nie wiem kobieta urodziła czworaczki a planowali jedno bo było ich tylko na to stać?


@sandal: wziąłem, gdyby to był problem to akurat kobieta prosto może znaleźć faceta w dzisiejszym świecie, zresztą dziecko można oddać do "Rodziny Zastępczej" na czas ogarnięcia się z życiem. W
Oddałbyś swoje dziecko komuś kogo nie znasz?


@sandal: widzisz, ja raczej wziąłbym dupe w troki i zaczął pracować, a jeśli odwróciła by się ode mnie rodzina i przyjaciele to byłaby to tylko i wyłącznie moja wina - bo naprawdę trzeba się zachowywać jak #!$%@? by coś takiego się mogło stać.

Ale tak, wolałbym oddać komuś kogo nie znam, niż państwu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorek:

Ale tak, wolałbym oddać komuś kogo nie znam, niż państwu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To się tu różnimy bardzo, bo ja bym nawet chomika nie oddał.

a jeśli odwróciła by się ode mnie rodzina i przyjaciele to byłaby to tylko i wyłącznie moja wina - bo naprawdę trzeba się zachowywać jak #!$%@? by coś takiego się mogło stać.


Tu dam przykład Pana Alojzego z naszego bloku,
To się tu różnimy bardzo, bo ja bym nawet chomika nie oddał.


@sandal: jak się kogoś tak szczerze i naprawdę kocha i nie jest w stanie mu zapewnić dobrych warunków to z ciężkim sercem dla jego dobra czasem lepiej jest podjąć taką decyzje.
na szczęście w okrutnych lewackich krajach nie potrzeba mieć takich rozterek.


@sandal: w Bogatych krajach gdzie lewackie idee są finansowane przez kapitalizm*

I przez to co powiedziałem, za kilka pokoleń nie będzie na te biedote miał kto pracować. Będzie wielka bieda - to już widać na przykładzie UK gdzie dzietność jest olbrzymia właśnie przez takie podejście (np. 3 pokolenia co nigdy nie widziało pracy i żyją tlyko z zasiłków - takich
@sorek:

No ale rozumiem, że neruopa jest teraz oficjalnie za 500+ i 800+ więc..


Nie wiem jak Neuropa, ja jestem tylko i wyłącznie dla najbardziej potrzebujacyh, ale w innej formie bo 500+ tworzy patologię.
ja jestem tylko i wyłącznie dla najbardziej potrzebujacyh


@sandal: jestem za tym by zamiast płacić podatki ludzie mogli z tej kasy przekazywać najbiedniejszym. To stworzyłoby dużo zdrowszy świat gdzie ludzie mają inicjatywe być dobrym dla siebie nawzajem a nie wymagać od państwa "daj daj".

Myślę, że można wypracować dobre i rozsądne rozwiązania bez konieczności dodawania do tego państwa ani użędników.