Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W lipcu zmieniłem pracę, w nowej nie odnajduję się dobrze - trudna domena i brak wsparcia/wdrożenia. Mają skomplikowany system, którego nie jestem w stanie odpalić lokalnie (brak instrukcji, brak wparcia reszty zespołu - prosiłem ale mają mega ciśnienie i nikt nie ma czasu + codziennie mówię na daily, że potrzebuję wsparcia, ale zlewają mnie xd [full remote dodatkowo utrudnia komunikacje]), więc nie ma nawet mowy o kodzeniu. Już szukam sobie nowej pracy bo czuję ze zaraz mnie wyrzucą, ale mam do Was pytanie - czy często tak to wygląda, że nowy dev jest wrzucany do zespołu na głęboką wodę bez żadnego wsparcia? Jak sobie radzić w takiej sytuacji?


#programowanie #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim: w lipcu zmieniłeś pracę i kurna od roku nie postawiłeś projektu lokalnie?

U nas właśnie w czerwcu przyszedł taki nowy, tylko właśnie 0 kontaktu z nim, na daily się pojawia ale poza tym nic nie robi, nie prosi o pomoc z niczym, coś czuję że szybko poleci bo domena na tyle skomplikowana, że samemu raczej tego nie ogarnie.
Anonim (nie OP): Może koledzy oczekują iż ogarniesz we własnym zakresie?
Generalnie to jest taka metoda odsiewania ludzi niesamodzielnych lub słabo ogarniających, którzy jednak przeszli przez rekrutację.
Sprytny jakoś się sam nauczy, nie sprytny będzie generował problemy (np błędy na produkcji), więc lepiej aby odpadł.
Poza tym problemy mogą być u was w robocie np komunikacyjne, organizacyjne itd.
Jak w robocie jest cały czas asap i terminy to zmień pracę.
Jak
jeśli poziom senior to chyba zawsze tak jest.


@Kitku_Karola: Czekaj, to jak ktoś jest na "poziomie" senior to od razu rozumie architekturę, domenę, infrastrukturę, która często jest projektowana na kolanie i nie ma żadnej dokumentacji? To, że dana osoba jest doświadczona i widziała wiele projektów, nie oznacza, że czyta w myślach studenciaków, czy hindusów, którzy projektują takie gowno projekty.