Wpis z mikrobloga

@trebeter: chu z tym jak mieszkają i co mają ja ścianach, to tylko dom. Ważniejsze że stary jak nie zacznie o siebie dbać to zejdzie zanim młoda dobije 18 lat. Wg mnie to egoizm zaniedbać się tak, żeby dziecko w młodym wieku widziało jak schodzisz na zawał, trauma do końca życia
@szzzzzz 25 lat temu zbierało sie punkty na bp i mozna bylo wymienić np na taką szklankę. Jeszcze mam chyba kilka nowych w piwnicy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Taki system był bardzo korzystny dla ludzkiej psychiki, ale dla gospodarki


@Glimpse0fTheFuture: no tak, i tylko tyle mówię, nic więcej. To pewnie indywidualna sprawa czy za większą wartość ktoś uznaje komfort psychiczny czy gromadzenie majątku, czy może coś po środku. I gdzie ten środek się znajduje. Ja nie wiem, żeby nie było że jestem jakimś komunistycznym apologetą. Moi dziadkowie żyli w innym systemie niż ja, ich dziadkowie znowu w innym. Na
@inozytol: praca pracą, ja to mówię w takim szerszym kontekście. Z wszystkimi ułomnościami socjalizmu, ciężko nie przyznać faktu, że w kategorii bezdomność Polska Ludowa wypadała dużo lepiej niż USA kiedykolwiek. Czy "kraina wolności" USA jest i była bogatsza jako całość? No tak, ale polski obywatel był wolny od nędzy, żebrania na ulicy. Ponownie, co jest lepsze, to już rozmowa o wartościach. Czy PKB czy minimum socjale przeciętnego Kowalskiego.
@snorli12 jeżeli normalny człowiek bez problemów ze zdrowiem to dla ciebie otyły facet z czerwoną mordą, zapewne od poważnego nadciśnienia czy innych problemów z krążeniem, które nie wzięły się znikąd, bo jak widać lubi się napić i pewnie robi to często, to nie chcę wiedzieć jak wygląda dla ciebie chory człowiek.