Wpis z mikrobloga

Czy #upc robi throttling? Ostatnio puściłem dość tłusty skrypt z mojej małej farmy na S3 #aws (dość skomplikowana migracja pomiędzy bucketami). Po godzinie nie mogłem już zrobić niczego na AWSie. Leciały ECONNREFUSED do wszystkich usług AWSa. Wszystkie inne strony trochę zamulały, ale ładowały się. Zmiana sieci pomagała. Nie podejrzewam, żeby to AWS mnie przyblokował, raczej dla nich taki ruch to był 0.00000001% całości ruchu. Spotkaliście się z czymś podobnym? Dostałem tylko taką wiadomość z UPC po reklamacji:

Szanowni Panstwo. Informujemy, ze urzadzenie/a UPC zainstalowane u Panstwa zalogowaly sie do sieci a ich monitoring nie wykazal nieprawidlowosci. W zwiazku z tym, wizyta technika zostala odwolana. Przepraszamy za powstale niedogodnosci.


#programowanie
  • 4
@Guzik: wydaje mi się że tak, ja takie coś zaobserwowałem.
Jak wysyłałem dużo requestów w krótkim odstępie czasu to mnie odcinało od sieci.
Jak to samo robiłem na internecie mobilnym to nie było takiego problemu, więc to nie problem skryptu czy coś, tylko coś po stronie UPC, albo modem, albo jakiś mechanizm Anti-DoS/Flooding