Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia, żeby sobie nie słodzić (zarabiam lekko ponad średnią krajową) wystarczy 5 minut konwersacji z moi sąsiadem który zarabia prawie dwa razy tyle co ja, abym zobaczył że jest na wyższym poziomie intelektualnym,przedsiębiorczym i ekonomicznym niż ja, w skrócie :prezentuje wyższy poziom rozwoju niż moja osoba. Im jestem starszy tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" gwarantuje Ci że zapanuje cisza, albo dostaniesz jak że zajebistą kontre " no bo no bo". #!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie bo to jedyna droga do lepszego jutra. #oswiadczenie #motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 174
@pieczony_szczur_z_ogniska: chodzi o to że przypadek jednostkowy w żaden sposób nie podważa ogólnej teorii bystrzaku. mirki próbowały ci to łopatologicznie wytłumaczyć ale jak widać nie dociera.. wyedukowani ludzie rozumieją takie rzeczy ale cóż ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą
70% ludzi w Polsce moze pomarzyc, o tym co gus nazywa srednia krajowa, a ty bedziesz pierdzielil glupoty, ze to wina tych ludzi, ze tyle zarabiaja


@tekserew: Ci sami ludzie moga pomarzyc o tym zeby miec cokolwiek do wpisania w CV w rubryce zawod, certyfikaty, kwalifikacje, przeprowadzone projekty, sukcesy zawodowe....

Oh wait. przeciez o tym jest ten topic XDDDDD
@programista15cm wlasnie dlatego w cywilizowanym panstwie mamy polityke socjalna, ktora w takich przypadkach wspiera gorzej obdarzonychbzyciem ludzi. Nie kazdy ma mozliwosci, by moc wpisac takie rzeczy w CV z roznych wzgledow, od biedy u podstaw po ograniczenia zdrowotne. Wysmiewanie ludzi, ktorzy zarabiaja minimalna krajowa swiadcza tylko o waszym ograniczonym mysleniu i braku empatii.
o waszym ograniczonym mysleniu


@tekserew:

polityke socjalna, ktora w takich przypadkach wspiera gorzej obdarzonychbzyciem ludzi


W sensie moje myslenie jest ograniczone, bo ja nie chce nierobow dotowac? Wzrost ich plac to wzrost ceny produktow, ktore kupuje.
Bardzo nieograniczone myslenie uprawiasz chlopaku. Ja sie staram, zarabiam wiecej, po to zebym mial mniej, genialne.

@tekserew: 90% z tej grupy jest zdrowa i nie jest uposledzona umyslowo tylko zwyczajnie im sie nie chce.
@wszystkieNazwyZajete: Jest w tym cholernie dużo prawdy. Ja też przez kilka lat trwałem w takim zawieszeniu, aż zdałem sobie sprawę, że tak się nie da żyć. Zrobiłem licencjat w wieku 28 lat potem magistra, zmieniłem kilka razy pracę i zarabiam teraz 4x tyle, co w pierwszej pracy, w której 3 lata jechałem na prawie minimalnej pensji, a potem miałem śmieszne podwyżki. Żałuję tylko, że tak późno to zrozumiałem. Trzeba było zacząć
równie głębokie co ta pasta, daj hajs biedakowi, to go przeje. Daj hajs milionerowi to go pomnoży.

No shit sherlock, że osoba biedna opłaci rachunki i kupi papu.


@GregPelka: ale ta pasta dotyczyla chyba jakiegos grubego hajsu rzedu miliona zl a nie 1000zl na czynsz xD
@pieczony_szczur_z_ogniska: Ziomuś, ale to Ty się zachowujesz tokstycznie, #!$%@?ąc wszędzie gdzie możesz swoją przykrą historię. Widziałem wiele razy w komentarzach jak o tym wspominasz, a przecież widzę tylko wyrywek Twojej aktywności.

No #!$%@? się stało, biznes życia, lata pracy poszły Ci w piach. Czujeś się zraniony tą sytuacją i na bank wjechało Ci to ostro na pewność siebie, motywację do życia i pracy. Naprawdę współczuję, bo ja sam pewnie bym się
@pieczony_szczur_z_ogniska: Ziomuś, ale to Ty się zachowujesz tokstycznie, #!$%@?ąc wszędzie gdzie możesz swoją przykrą historię. Widziałem wiele razy w komentarzach jak o tym wspominasz, a przecież widzę tylko wyrywek Twojej aktywności.


No #!$%@? się stało, biznes życia, lata pracy poszły Ci w piach. Czujeś się zraniony tą sytuacją i na bank wjechało Ci to ostro na pewność siebie, motywację do życia i pracy. Naprawdę współczuję, bo ja sam pewnie bym się