Wpis z mikrobloga

Ale ten Windows jest miernotą. Nie da się w Windowsie 10 wygenerować z Drive'a obrazu .iso xD. Trzeba ściągać jakieś zewnętrzne gówna. Ściągnąłem power iso, które ma oczywiście limit 3 GB xD. Ok, można pewnie przeczytać specyfikację .iso, #!$%@?ć jakieś 20 komand w cmd i może bym dał radę, tyle, że pod linuksem jest to jedna pieprzona prosta komenda xD. Podobno w Windowsie 11 to wprowadzili.

Chciałem po prostu wgrać sobie windows 11 na wirtulalkę. Oczywiście się nie da, bo musisz mieć cpu z 8 generacji intela minimum. Nie wspominająć o obowiązkowym koncie online xD. No to trzeba to obejść. Ścigasz rufusa, który automatycznie ci te gówna wywali. Oczywiście rufus nie wspiera output do obrazu, trzeba nagrać na drive. Dobra, tworzysz wirtualny drive w windowsie, nagrywasz zmodyfikowaną wersję windowsa. No i teraz nagraj to na iso... Trzeba się #!$%@?ć z jakimś #!$%@? zewnętrznym softem, to już wolę podłączyć usb i pod linuxem zgrać z tego usb niż ściągać syf na kompa.

Jaki ten windows jest #!$%@?...

#windows #windows11 #komputery #systemyoperacyjne #informatyka #linux
  • 8
@rysiekryszard konto online nie jest obligatoryjne przy wersji pro (na czas instalacji odpinasz neta i robisz konfigurację offline), wymagania co do procesora i TPM też można obejść, w jednym pliku .ini w obrazie przy którymś parametrze zmieniasz z 1 na 0 i tyle
@Kompociak: @OlejekErotyczny @nostalgiwolf @rybak17

To jest chyba najlepsza aktualnie opcja. https://github.com/AveYo/MediaCreationTool.bat

Czysty scripting + download ze stron microsoftu. Działa fajnie. Chociaż nie wiem co z autorem, bo coś od dłuższego czasu się nie odzywał. Nie zamergeował jeszcze iso 22H2. Nastomiast z win11 nie jest tak kolorowo i raczej jakieś proste podmienienie 1 na 0 nie zadziała. Np. po zainstalowaniu 22H1 windows nie chce ściągać 22H2, bo rozpoznaje chyba brak tpm.