Wpis z mikrobloga

@panzerfucker: No to teraz więcej szczegółów, a nie po kretyńsko-mickowemu.

Obecnie znajdujemy się w fazie ponownej oceny i badania tego, co jest możliwe, co chcemy i możemy zrobić. Wierzę, że podejmiemy decyzję w ciągu najbliższych dwóch tygodni” – powiedział niemiecki minister obrony Boris Pistorius w rozmowie z DW.


Problem jest inny.

Strona ukraińska uważa, że Niemcy, nie mając myśliwców F-16, mogłyby dostarczyć część swoich samolotów Eurofighter. Jednak według mediów, 130 z
@Pantokrator: #!$%@? wie. To jest głuchy telefon. TVP i IAR podają "jakieś niemieckie media", których nie chciało mi się weryfikować.

Problem jest już dość stary, bo pisał już o tym Spiegel kilka lat temu. Dokładnie w taki sam sposób - Luftwaffe ma na stanie 10 samolotów zdolnych do walki. I też był cytowany przez TVP i IAR.

Niby śmierdzi #!$%@?, niby stare, ale jestem w stanie uwierzyć w taki #!$%@?. Ponadto,
EF - układ kaczka, z niestabilnym układem sterowania, któy wymaga komputera nawet do tego by oderwać się od ziemi.


@vrNFWrUew3D4Rgz: Akurat niestabilne samoloty myśliwskie to może być teraz standard. Posądziłbym o to F-22 i F-35. Układ kaczka masz w nowszych Suchojach i Dassault Rafale i Gripenie i starym Viggenie. Więc tego akurat bym się nie czepiał.

Skoro niemiecka armia potrafiła #!$%@?ć eksploatację czołgów, to taki samolot tym bardziej są w stanie
Akurat niestabilne samoloty myśliwskie to może być teraz standard. Posądziłbym o to F-22 i F-35.


@Pantokrator: Nie, F-22 i F-35 to samoloty w klasycznym układzie. W układzie kaczka będą właśnie jakieś Gripeny i jakieś francuskie samoloty.

Z kaczką jest tak, że ten układ pozwala na wykonywanie różnych dzikich manewrów. No i spoko, tylko że to nie jest jakoś specjalnie potrzebne od lat 60. Bardzo fajnie, że Twój samolot potrafi ciasno skręcać,
@vrNFWrUew3D4Rgz: Jak mogłeś tak bardzo nie zrozumieć prostej wypowiedzi?. Ja ci nawet wyliczyłem współczesne samoloty w układzie kaczka, dowodząc, że to żadna "nietypowa konfiguracja", a ty mimo to uznałeś, że ja nie wiem, co to jest układ kaczka i nie wiem jak wyglądają amerykańskie myśliwce. Cyrk i tule.
O F-22 i F-35 napisałem w kontekście niestabilności. Niestabilny płatowiec, który lata "dzięki komputerowi" to nie jest żadna rewolucyjna idea i jak pisałem,