Wpis z mikrobloga

Co roku w ostatni piątek maja lub pierwszy czerwca odbywa się "święto sąsiadów" La Fête des voisins. W tym roku był to zeszły piątek. W całym kraju (i nie tylko, bo zdobywa coraz większą popularność poza Francją) ludzie wychodzą na ulice w miasteczkach, na osiedlach, z meblami ogrodowymi i czymkolwiek co się nada. Każdy coś przynosi, i tak biesiadują na ulicy. W piątek, bo trwa to jeszcze cały weekend.
Mimo, że moimi sąsiadami byli w większości ludzie starsi, bardzo pomogło mi to na początku mojej integracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#francja #francjadasielubic #emigracja #ciekawostki
PiotrFr - Co roku w ostatni piątek maja lub pierwszy czerwca odbywa się "święto sąsia...

źródło: IMG_20230605_154844

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrFr: fajna sprawa. Za dzieciaka (lata 80/90) pamiętam, że starzy wiecznie imprezowali latem "na ogrodach". Każdy sąsiad regularnie coś organizował i tak spotykało się wiosną i latem przynajmniej kilka rodzin sąsiedzkich regularnie. Dziś mieszkam ok 500m od tego gdzie się wychowałem. Znam dwa nazwiska najbliższych sąsiadów, w promieniu dalszym niż 100m nie wiem nawet co to za ludzie. Sam nie wiem czemu tak jest...
  • Odpowiedz
@PiotrFr: a tak ogólnie, to jest to dość... czysty region? if you know what I mean ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z innej beczki, temat masakry wandejskiej czasem jest poruszany lub nawiązany w randomowej dyskusji? istnieje to jakoś w swiadomości lokalsow?
  • Odpowiedz