Wpis z mikrobloga

Nie jestem dynamiczny, nigdy nie byłem, spontaniczny, emocjonalny także. Muszę mieć wszystko zaplanowane, nawet podczas rozrywki. Lubię na spokojnie, przemyślanie, z rozumem, powoli, dokładnie. Nie pasuję do tych wszystkich dynamiczniaków. Ich pęd, pogoń, mnie przerażają, odpychają. Żyję sobie z boku, w swojej stworzonej własnymi rękoma rzeczywistości, w świecie swoich zasad, uporządkowanym ciągu przyczynowo skutkowym. Żyję po swojemu, myślę po swojemu i działam w swoim interesie. Mam jasno określone cele, swoją stabilność, zarówno psychiczną jak i życiową. Egzystuję spokojnie, statycznie.
#przegryw
  • 9
@Van-der-Ledre Zasady, reguły, uporządkowanie, szanuję w opór. Trzeba mieć silną wolę żeby narzucić sobie dyscyplinę i dążyć do celu. Taki człowiek może wszystko jak Arnold S.
Też lubię mieć plan ale silnej woli czasem braknie np przy diecie.
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnhum.2010.00224/full

W przypadku neokory mózgowej konsekwencje mogą być poważne, ponieważ mikroobwody leżą w obrębie modułów funkcjonalnych zwanych kolumnami neokorowymi, a jeśli kolumny te są nadmiernie rozwinięte, delikatna równowaga między przetwarzaniem wewnątrz- i międzykolumnowym zostaje zachwiana. Około miliona kolumn neokorowych u ludzi musi być precyzyjnie pobudzanych i hamowanych, aby koordynować wyższe funkcje mózgu i złożone zachowanie.


Podczas wczesnego rozwoju może to prowadzić do nadmiernego przepływu informacji z obszarów sensorycznych do wyższych obszarów integracji,