Wpis z mikrobloga

Nie chcę się bawić w takie rzeczy od razu zaznaczam od dłuższego czasu jestem czysty ;)
Tak się zastanawiam, nie jestem chemikiem więc też nie wiem czy moje tezy są słuszne - skoro LSA (zawarte w powojach) to amid kwasu lizergowego a LSD to dietyloamid kwasu lizergowego to pewnie powinna istnieć procedura, która zmieni jedno w drugie ewentualnie użycie LSA jako źródło kwasu lizergowego. Taka metoda byłaby możliwa? To pytanie chodzi mi po głowie od miesięcy xD

#chemia #narkotykizawszespoko #psychodeliki #lsd
  • 7
@KubaGrom: w sumie chodzi o to bardziej że w taki sposób odpada chyba wykorzystanie winianu ergotaminy który jest kontrolowany ew można wykorzystać LSA jako żródło kwasu lizergowego, widziałem video jak typ (NileRed) zmieniał aspirynę w paracetamol wracając ją do podstawowego składnika
billuscher - @KubaGrom: w sumie chodzi o to bardziej że w taki sposób odpada chyba wy...
Typowo LSD otrzymuje się z wolnego kwasu lizergowego przez reakcję z dietyloaminą. I jest to bardziej selektywna reakcja niż bezpośrednio alkilowanie amidu. Bo w cząsteczce LSA są jeszcze dwa inne azoty, które też by się w takiej reakcji podstawiły i powstałyby pochodne LSD o zapewne innym działaniu. Więc potencjalnie droga syntezy z LSA to hydroliza do kwasu, zamiana w aktywny chlorek kwasowy, a potem sprzęganie z aminą.
We wszystkim tym przeszkadza też