Wpis z mikrobloga

Wybieram się jutro rowerem na zwiedzanie Krakowa. Szukam fajnej widokowej trasy na max 5-6h i żeby się nie zajechać, bo o 15:00 muszę być na Czyżynach. Mam kilka propozycji, a może zaproponujecie coś innego?

1) Tarnów - Kraków - jechałem w przeciwnym kierunku po WTR, potem zjazd do Niepołomic (zdjęcie pochodzi właśnie z tego wypadu), Puszcza Niepołomicka, następnie nawigacja prowadziła mnie przez wioski. Teraz pojechałbym podobnie, ale może po wyjeździe z Puszczy są ciekawsze odcinki od WTR np. przez lasy? WTR to cały czas po słońcu.

2) Ojcowski Park Narodowy - do Ojcowa jest 20 km, ale pieron wie, którędy wrócić - może tak jak pokazuje Szlak Rowerowy Doliną Dłubni na Velomapie albo od razu zaliczyć Tenczyn.

3) Szlak Orlich Gniazd - niestety jutro całego nie przejadę, ale planuję kiedyś przejechać cały. Trasa raczej na rower MTB?

4) Zwiedzanie samego Krakowa - nie mam zapięcia, więc może być ciężko.

5) Las Wolski / Las Tyniecki - są tam jakieś trasy pod MTB

6) Inna propozycja?

Trasy, opisy tras lub GPX-y mile widziane.

Szosy (jeszcze) nie posiadam, mam do wyboru crossa (z terenowymi oponami 1.9") i MTB (z agresywnymi oponami 2.25"). Do Wolskiego raczej MTB, a Szlak Orlich Gniazd i trasa na Ojców to jakie tam klimaty?

Ale z tych dwóch rowerów wolę crossa, bo potem coffie ride po WTR i jest większa szansa, że utrzymam tempo.

A może gdzieś jednak wypożyczę szosę na testy? Bo trudno kupić cokolwiek bez testów.

Źródła:

https://velomapa.pl/trasy/miasta/krakow
https://polskapogodzinach.pl/trasy-rowerowe-krakow-okolice/

#rower #krakow
SendMeAnAngel - Wybieram się jutro rowerem na zwiedzanie Krakowa. Szukam fajnej widok...

źródło: zamek

Pobierz
  • 3
@melba: Jednak jadę Tarnów-Kraków trochę naokoło i pewnie po takiej wyprawie nie dam rady wziąć udziału w coffie ride. Właśnie obczajam trasę na Komoocie i tyle tam ciekawych miejsc... które pominąłem, jadąc kiedyś w drugą stronę.
Zostawię sobie jednak tą wyprawę na inny dzień. 90 km + 60 km dawno takich tras nie tłukłem i lepiej nie ryzykować. Ślad trasy wrzucę dla zainteresowanych, tylko już nie dzisiaj (gravel, MTB, bo częściowo przez lasy).

W tym sezonie 90 km pykło w spokojnym tempie, a tu bym musiał przyspieszyć tempo.