Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #ubezpieczenia

Mirki, czy jeśli wykupię ubezpieczenie OC + ubezpieczenie szyby, to ktoś będzie chciał przyjechać obejrzeć czy szyby są całe albo będzie chciał zdjęć samochodu?

Tak się zastanawiam, że jeśli tego nie sprawdzają to można praktycznie ubezpieczyć już zbitą szybę (tak, wiem że to niezgodne z prawem).
  • 13
@BaZyL4: Co firma to inne podejście, są takie co przyjmują bez zdjęć a i są takie co zdjęć wymagają.

Pamiętaj że ubezpieczenie uszkodzonej szyby i zgłoszenie jako nowej szkody to przestępstwo ubezpieczeniowe, karane na równi ze skarbowym.
Mirki, czy jeśli wykupię ubezpieczenie OC + ubezpieczenie szyby, to ktoś będzie chciał przyjechać obejrzeć czy szyby są całe albo będzie chciał zdjęć samochodu?


Tak się zastanawiam, że jeśli tego nie sprawdzają to można praktycznie ubezpieczyć już zbitą szybę (tak, wiem że to niezgodne z prawem).


@BaZyL4: w niektórych Towarzystwach, aby uzyskać ochronę z tyt. uszkodzenia szyb, należy wykonać inspekcję AC, tj. wysłać zdjęcia samochodu, tak jak przy zwykłym AC.
mogą przyjechać, ale u mnie przez 10 lat posiadania AC zdjęcia robili mi tylko raz.


@modzelem: Ale wiesz że zrobienie zdjęć auta i dostarczenie firmie to Twój obowiązek/Twojego agenta a nie ,,mogą sobie przyjechać" XD

Prawdopodobnie zawierając polisę przez internet wyraziłeś zgodę(gdzieś w regulaminie) że dostarczysz zdjęcia auta, do czasu aż nie będzie szkody to niema problemu, ale w przypadku szkody pierwsze co to zapytają o zdjęcia :)