Wpis z mikrobloga

Mam z takimi marszami problem.

Jedna strona medalu, czyli zalety:
+ Uderzają w PiS, który należałoby zdelegalizować jeszcze dziś
+ Słuszna idea
+ Pokazują, że ludziom się jeszcze chce

Wady:
- Biorą w nich udział osoby, obok których nigdy nie chciałbym nawet stanąć. Albo może nawet inaczej - marsz jest promowany przez takich celebrytów i skompromitowanych ex-polityków, bo to, że pójdą sobie bez rozgłosu w tłumie - spoko. No, ale później oni zabierają głos i po prostu człowiek załamuje ręce
- Bierze w nich cała opozycja, więc poza hasłem 'odsunąć PiS' i może 2-3 innymi to 90% postulatów jest po prostu sprzeczna nie tylko z moimi poglądami, ale sama ze sobą
- Po odsunięciu PiSu nie chciałbym, że opozycja w tej formie wróciła do władzy
- Marsz jest przeciwko temu, za czym opozycja głosowała i dalej proponuje np. rozdawnictwo = wzrost inflacji

Jest też niestety trzecia strona medalu, która wyjaśnia mnie i moje gówno podejście:
- Nie ma innej opozycji, albo ona albo PiS, niestety
- Nie da się stworzyć takiej inicjatywy, marszy bez polityków, celebrytów albo z takimi, których tylko lubisz i szanujesz
- Nie ma partii, z którą da się zgadzać w 100%

Chyba w skrócie można to zamknąć hasłem "Chciałbym, żeby PiS był został zdelegalizowany, ale myśl, że opozycja w tej formule wróci do władzy, a ja przyłożę do tego rękę wcale mnie nie cieszy".

Także nie wiem, zostaje albo zaakceptować fakt, że mamy takich polityków jakich mamy i bierzemy ich z całym inwentarzem i nie być ci** albo emigrować.

Jak się zastanowić to nawet nie dotyczy to marszu, tylko całej sytuacji politycznej w tym kraju. PiS zlikwidować, ale co dalej..

#marsz #marsz4czerwca #bekazpisu #bekazprawakow - to chyba trochę o mnie #bekazlewactwa - a to dla zasięgu, o mnie zdecydowanie mniej
  • 11
@MarcinDerk: Głosowanie w Polsce, jeśli nie jesteś fanatykiem danej partii to wybór najmniejszego zła. Brakuje mi partii, która zlepiła by swój program wyborczy z najlepszych postulatów innych partii np. aborcja tak, eutanazja tak, opodatkowanie księży, ale znowu ukrócenie socjalnej kiełbasy wyborczej, równy wiek emerytalny. Jednak to chyba tylko w utopijnej rzeczywistości, a nie w Polsce, bo każdy inaczej sobie wyobraża idealny program wyborczy dla siebie.
@MarcinDerk: Mirku, całkowicie się z Tobą zgadzam, miałem napisać podobny komentarz. Zniechęca mnie, jak nisko poziom polityki w Polsce upadł. Możemy się w wielu kwestiach nie zgadzać, ale przede wszystkim powinniśmy się szanować i dogadywać. Ludzie przyjechali w celu zaprotestowania przeciwko autorytarnym zapędom pis, tymczasem na marszu przywódcy nie potrafią się powstrzymać od wygłaszania swoich haseł wyborczych, w ten sposób niszcząc to, że ludzie chcą się zjednoczyć w celu wyższej konieczności.
@MarcinDerk: Jakiś głos rozsądnych przemyśleń w tym dzisiejszym wykopowym ścieku. Mam podobne przemyślenia i właściwie jak sięgnę pamięcią odkąd chodzę na wybory to zawsze było "mniejsze/większe zło". Właściwie nie ma i chyba nigdy nie było partii która coś znaczy na scenie politycznej gdzie zgadzam się ze wszystkimi jej postulatami. Z miejsca odpada dla mnie PiS, oraz wszystkie skrajności typu Lewica czy Konfederacja. Pozostał wybór między PO, Hołownią...no szału nie ma.
A jak tylko uchwalony jakiś bubel, który mógłby ich bezpośrednio dotyczyć, to już zaraz marsze i wycieranie sobie ryja konstytucją.


@Nofuck: Może zacznij od tego że marsz był organizowany dużo wcześniej. Nie wymyślili sobie tego na ostatnią chwilę po podpisie dudy
Jeden z nielicznych sensownych komentarzy na ten temat, można pluć na Kaczyńskiego i nie popierać marszu z tymi odklejeńcami


@typeczek: tylko ze nie masz żadnej alternatywy. Żeby odsunąć kaczoruw od władzy trzeba zagłosować na tych odklejencow. A później mieć nadzieję że za 4 lata przyjdzie jakaś ciekawsza opcja
@Ayessare Dojenie Polaków przez Orlen? Nic. Mega wysoka inflacja? Nowe opłaty i podatki? Defraudacja publicznych pieniędzy na masową skalę? Nic. "Lex Tusk"? Tak być nie może! Trzeba protestować!
W ogóle to dobrze, że ludzie w końcu wyszli na ulice, ale fakt że jest to organizowane przez tak nieudolną i bezmózgą opozycję boli. Oni do tej pory powinni szorować PiSem podłogę w sondażach, a dalej są na drugim miejscu.
@MarcinDerk: bo polska polityka odkryła że ludzie głosują emocjami. Dlatego liberalna ćwiartka mimo znacznej nadreprezentacji wśród populacji jest znacznie niedoszacowana w ruchach politycznych. Czemu? Bo jest nudna, co jest emocjonującego w tym że ludzie robią co chcą i nikt się do nich nie #!$%@?. Dlatego pogłos mają partie odwrotne do rigczowego liberalizmu takie jak komunistyczne ugrupowania pokroju Lewicy(RIP prlowska lewica która #!$%@? miała w ideały i wprowadzała w Polsce korwinizm), nazistowski