Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chodziłem na terapię ale nie pomaga. Nie mogę sobie znaleźć miejsca w życiu. Czuję się dobrze tylko gdy zaczynam coś nowego: nowe hobby, nowa praca, nowe miejsce zamieszkania, nowa dziewczyna. Kiedy mam stabilny związek z super dziewczyną, to popadam w depresję i nie potrafię się odnaleźć. Kiedy zmieniam dziewczyny co tydzień to mam mega boosta energii i chcę mi się żyć. Ten proces zdobywania kobiety jest dla mnie jak narkotyk. Najlepszy mój związek to z laską z borderem, z którą schodziłem się i rozchodziłem co dwa tygodnie. Da się to jakoś naprawić? Chciałbym w końcu być szczęśliwy niezależnie od takich rzeczy. Nie chcę w kółko zmieniać partnerek i ciągle szukać nowego hobby, bo po 3 tygodniach mi się nudzi. Próbowałem już tylu rzeczy i różnych terapeutów ale to nic nie daje, jestem po prostu tym zmęczony.
#psychologia #psychoterapia #psycholog #zwiazki #logikaniebieskichpaskow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@mirko_anonim masz mocno popsuty mechanizm nagrody (związany z dopamina) wiec myśle se bez leków i jednocześnie psychoterapii CBT lub terapia schematów (na pewno omijaj psychodynamiczna i psychoanalityczna bo przy takim problemie z dopamina szybko się znudziła taka terapia i nawet nie zdarzyć nic z niej wyciągnąć dla siebie).

Ktoś pisał o ADHD, ale z samego opisu opa to nie wynika by było jakiekolwiek podejrzenie. Osoby z ADHD maja problem ze skupieniem się
✨️ Autor wpisu (OP): @Kitku_Karola
Dziękuję za odpowiedź, to brzmi bardzo sensownie. Co do drugiej części twojej wypowiedzi, to też to mam. Zdarza mi się czytać książkę i po 20 stronach nie wiedzieć o czym była, bo myślę o innych sprawach, również z filmami to mam, z pracą. Wstaję, dużo chodzę po mieszkaniu, ćwiczę w trakcie nauki itp. Zawsze myślałem, że jestem kinestetykiem.
A co do tych leków, to konieczne? Da
@mirko_anonim osoby z ADHD czytają książki chodząc, tupiąc noga lub rysując druga ręka, a słuchając audiobooka to musza do tego sprzątać, chodzić, grać w grę czy cokolwiek innego bo angażując całe ciało na raz dopiero potrafią skupić myśli na tym czytaniu.

Co do problemów z hajem dopaminy to nie wiem jak to można zrobić samemu lub z psychoterapeuta nie kończąc szybko terapii (bo nie daje dopaminy) albo dostając nerwicy (non stop się
@mirko_anonim: Za dobrze ci w życiu, trzeba ci problemów, może przyjdziesz do mnie i mi kuchnie wyremontujesz, albo dasz mi wszyskie pieniądze co mas na koncie? to wtedy będziesz musiał się dorabiać i będziesz miał coś nowego?