Wpis z mikrobloga

Corsa C 1.2, Easytronic

Co się dzieje: Podczas odpalania w momencie wciśnięcia hamulca na wyświetlaczu pojawia się "F" (brak komunikacji ze skrzynią biegów) i nie dzieje się nic. Nie kręci, nie ma żadnego dźwięku. Do momentu wciśnięcia hamulca normalnie pokazuje tryb jazdy (bieg, neutral, wsteczny). Po jego wciśnięciu do momentu wyjęcia kluczyka na wyświetlaczu widać cały czas mrugające "F".

Dzieje się to wyłącznie podczas całonocnego postoju na zewnątrz (od 19 do 6, od 21 do 5 itp.). W ciągu dnia lub podczas 1-2 dniowego postoju w domowym garażu nie ma problemu. Dzisiaj o 5:45 nie mogłem odpalić, przyszedłem o 8, zaczęło mocno świecić słońce i odpalił od razu. W zeszym tygodniu było podobnie. O 6:30 nie mogłem odpalić, godzinę później było nieco cieplej i odpalił po chwili.

Co było zrobione: Wymiana akumulatora (brak efektu), sprawdzenie bezpieczników, płynów i podpinanie kompa (niestety nie podczas błędu), które niczego nie wykazało.

O co tutaj chodzi i jak to naprawić?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta
  • 9
@Madridista98: wilgoć. Wyjac wkład od tylnej lampy to trzy minuty. Sprawdz. Mowie z wlasnego doswiadczenia - mialem zaplon z hamulca - jak wciskalem hamulec to krecil rozrusznikiem. Niewazne czy wlaczony czy nie xD
@cybulion: Właśnie to zrobiłem. Wykręciłem oba wkłady z tylnych lamp i widać jedną niepokojącą rzecz w obu przypadkach. Mianowicie wewnętrzne klosze lamp pozycyjnych/hamowania są stopione. Ten czerwony klosz w środku jest stopiony na kształ litery U w części, która jest najbliżej żarówki. W obu przypadkach wygląda to identycznie. Od razu po odkręceniu wkładu wysypapły się drobinki czerwonego plastiku. Sprawdziłem typ zarówek i wygląda na to, że są zgodne z tymi, które
Sprawdziłem typ zarówek i wygląda na to, że są zgodne z tymi, które przewiduje producent. Bezpieczniki także odpowiednie.


@Madridista98: Jeśli to nie przypadek to sprawdź napięcie ładowania - widziałem już takie cuda jak 19V w instalacji i idące za tym różne cyrki w elektryce.

Inny trop - jeśli w elektryce dzieją się dziwne rzeczy takie jak wpływ naciśnięcia hamulca na skrzynię biegów, to zazwyczaj jest gdzieś problem z masą, który powoduje