Wpis z mikrobloga

Na budowie mamy za zadanie ściągnąć lampy budowlane, aby umożliwić montaż płyt sufitowych.

Na jednej z lamp zauważyłem wróblowe gniazdo z zawartością.

Nie wiem jakby się to w polsce odbyło, zapewne gniazdo #!$%@?ć i kontynuować.
Pracownik (polak) zapytał, gdzie te ptaki wywalić.
Odpowiedziałem mu, że wstrzymujemy prace a ja powiadomie kierownika budowy.
Pokazałem kierownikowi zdjęcia, ten jak to każdy niemiec musi przyjść popatrzeć i pomacać a potem sam zrobił zdjęcia i nakazał wstrzymać prace do momentu, aż wróble sie nie usamodzielnią i nie opuszczą budynku (mama Wróbel doskonale zna korytarze budynku bo co chwile lata z jedzeniem w te i nazad).

Ekipa od sufitów z uwagi na komplikacje rozpoczyna działania "od końca", nikt nie ma prawa zakłócić spokoju wroblom, bo kiedy sie zbliżasz w kierunku gniazda to ćwierkanie ustaje.

Polak jak to polak, wykonać polecenie kosztem innego życia. Nie wspomnę już, że i tak tu robi za 12€ a od tego opłaca jeszcze kwatere, ale wykazuje sie na 150% co mnie cieszy.
Niemiec zwyczajnie podchodzi do tego rozsądnie, bez pośpiechu i z uśmiechem na twarzy.

#ptaki #przyroda #budownictwo
Zarzutkkake - Na budowie mamy za zadanie ściągnąć lampy budowlane, aby umożliwić mont...

źródło: temp_file.png2277862356638575527

Pobierz

Czy takie zachowanie jest poprawne?

  • Tak 71.0% (2211)
  • Nie, trzeba usunąć gniazdo 29.0% (905)

Oddanych głosów: 3116

  • 77
@paramyksowiroza to nie chodzi ani o miłość do przyrody ani przyklask na zjechanie polskich intelektualistów.
Po prostu w polsce to wszystko idzie na łeb na szyje, akord i #!$%@?. Wiem, bo prowadziłem ponad 4 lata firme w PL a pracowników zwykle rozliczałem od punktu lub w przypadku PV od panela. Wtedy tylko miałem pewność, że wszyscy zarobimy. Tutaj odkąd prowadze w DE to wszystko jest powolne, dokładne. Nikt nie biega, jak gdzieś
Zarzutkkake - @paramyksowiroza to nie chodzi ani o miłość do przyrody ani przyklask n...

źródło: temp_file.png3495359904371428600

Pobierz
@mikau u niemca mamy "normę" 200m kabla na osobe przez dzień pracy. Robimy po 11,5h. Dogadaliśmy się, że będziemy robić po 250 - 300m w zamian za akceptowanie 11.5h godziny a możliwość opuszczenia placu budowy już po 8h. Nie widzieli problemu. W polsce to dokręcenie śruby i 400m normy dziennej. Skąd wiem? Bo jak wyżej wspomniałem sam prowadziłem firme w PL.
Tu podobnie, ale już pici oko gmbh.
@Zarzutkkake: To może lepiej mu to wytłumaczyć bo jestem pewien, że ostatnia rzecz na emigracji jaka przyjdzie mu do głowy to los wrobelkow, które wyrzuci i będzie mógł kontynuować pracę żeby zarobić na życie. Lepiej jednak wejść tutaj, napisać ile to zarabia #!$%@? polski robal bez moralności. Każdy za nasza granicą jest taki ludzki, uczynny i dumnym patriota, nie to co polak