Wpis z mikrobloga

a ty coś straciłeś na giełdzie?


@luxixa: Akcje british american tabacco, które mają obecnie negatywny sentyment, spółka z uk, bańka ai. Pokazuje mi stratę ale ręce silne nie oddadzą.

Chwile miałem amazona ale sprzedałem z małym zyskiem, co jak teraz widzę było błędem i nauczką by dobre biznesy trzymać.
Kilka euro na + ze sprzedania etfu s&p 500 tech, kilka euro straty ze sprzedania etfu na s&p 500. Ogółem ok 60-70
@Alpharius: ja mam nadzieje ze się odkuje, bo jak pokazuje czas jak coś kupisz i potrzymasz to idzie do góry, nie ma aż takiego ryzyka jak na indeksach ehhh oby się udało, mysle czy nie kupić aal
Nie wiem kogo możesz jeszcze zapytać, bo większość tu piszę o lewarze. ()

To co było nisko ostatnio, rośnie i to całkiem dużo. Amazon i google z 95 na 115. Bardzo drogie spółki jak nvidia na pompie pomijam, biznes bardzo dobry ale wycena to absurd. Dobre, drogie i z perspektywami to microsoft, adobe.

Ogólnie najprościej by było kupić etfy, dałoby to chyba najlepsze rezultaty.
Najlepiej zrobisz jak podpatrzysz innych z yt jak robią. Jaki broker, używam degiro, były darmowe etfy w zakupie teraz są za 1 euro ALE! tylko 1 transakcja miesięcznie każda kolejna za 1 euro + 3 lub więcej euro zależnie od giełdy. Ok masz brokera teraz co i gdzie chcesz kupić? Niemiecka xetra? szykuj 4.9 euro za transakcje, Francuski europaris? No tutaj już 6.89 bo jakiś podatek żabojadów.

A dalej to już kwestia