Wpis z mikrobloga

@Przegrywek123: żyją jak robaki za 6k msc xD #!$%@? opie, ładna odklejka. Za srednia krajowa to sie zyje i pracuje w srednim miescie a nie w top lokalizacjach w Polsce. Jak ktoś uczciwie, naprawdę rzetelnie pracuje w Warszawie za średnią krajową to dajcie mi do niego namiar, chętnie dorzucę z 500zł i zatrudnie u siebie. Bo na jego lub jej robocie zarobie z 10k per msc
  • Odpowiedz
żyją jak robaki za 6k msc xD #!$%@? opie, ładna odklejka


@danielnieobajtek: ja #!$%@?, jak dla ciebie 1.5k-1.8k disposable income (bo z 3k to pójdą na 2 pokojowe mieszkanie + opłaty) na osobę, gdzie musisz za to zjeść, odłożyć na awaryjne sytuację, iść do dentysty, odłożyć na auto etc, nie jest życiem jak robak, to nie chcę wiedzieć jaką ty masz definicję życia jak człowiek
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: jedyne co z tego musisz, to zjeść . Cała reszta to luksus. Ale mam inny mindset. Może dzięki byciu dziadem równo w wieku 40 lat odejdę na emeryturę ¯\(ツ)/¯ bo moja wartość netto dobije do jakichś 1,5-2kk euro. Jeżdzę autami dużo poniżej możliwości, buduję dom na tani kredyt, dużo poniżej możliwości. Ubieram się w tk maxx, dużo poniżej możliwości. Robię zakupy w Kauflandzie. Jak się domyślasz, też dużo poniżej możliwości.
  • Odpowiedz
@danielnieobajtek: zajebiście, gratuluję. Czyli zarabiasz, a żyjesz jak robak. Jak dla ciebie dentysta i samochód to luksus, to nie szanujesz swojego zdrowia i czasu.

Żyje się po to, żeby żyć jak człowiek, coś mieć z tego życia, a nie cieszyć się, że przeżywasz za minimalną XD
  • Odpowiedz
@LittleOpa mnie bardziej przeraża jego mentalność. Patrzenie na innych i dołowanie się że tego czy tamtego mi brak. Ciekawe czy jakby już dostał ten wymarzony kredyt, żeby wszystko móc opłacić i #!$%@?ć na to do końca życia to w końcu byłby zadowolony. Nie wiem, choć się domyślam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: ale kto mowi o tym, ze nie mam samochodu. Wystarczy mi taki używany, poleasingowy za 80k. Jutro moglbym wleciec do dowolnego salonu w Polsce i kupic auto nawet za banke zlotych, placac gotowka. Po co? Zeby ludzie mi zazdroscili? XD mam komus imponowac majatkiem? Przeciez to jest plytkie max. I nie na moj level. Musialbym miec tych milionow 500, zeby na to sobie pozwolic. W przeciwnym razie to idiotyzm majac
  • Odpowiedz
a #!$%@?, będąc w sytuacji typa z obrazka choćby się zesrał i czekał w biedzie do pięćdziesiątki to i tak nie ma opcji żeby ogarnął sobie auto za 100k


@Dwudziestydrugi: zarobki 9k jakby odlozyl 1k czyli niewiele to na auto uzbiera juz po 8 latach. No ale nie ma opcji, ani troche, nigdy, na zawsze xD
I to zakladajac ze bedzie zarabial przez cale zycie na takim samym poziomie czyli pierwszej
  • Odpowiedz
@LittleOpa: widać mentalność polaka biedaka na kilometr:
1) auto marzen za 20 kilka k euro
2) robimy na etacie i nas nie stać
3) co inni takiego robia, ze maja a ja nie mam

W wieku 20-kilku lat to na spokojnie mozna robic kilka srednich krajowych na reke, jak ktos ogarnia. Stad te samochody i mieszkania. Tylko trzeba pogodzic sie z tym, ze to jest zarezerwowane moze dla 0,1 albo 0,01%
  • Odpowiedz
@LittleOpa: Mam 26 lat, niedługo 27. Od rodziców nic nie dostałem. Zarabiam 6k brutto. Niedawno zarabiałem 4500 zł brutto, więc skok o 33% (awans). Tylko co z tego, skoro inflacja dobiła prawie do 20%? A nie każdego roku dostaje się 33% podwyżkę. Ja już się pogodziłem, że pewnie do końca życia będę najmować. Co z tego, że się rozwijasz, jak inflacja goni po piętach. Każdy ma się przekwalifikować na programistę?
  • Odpowiedz
@LittleOpa: w momencie narodzin rozstrzyga się los każdego z nas. W tym poście typ ma 9k pln razem z partnerką, 2 ulice dalej mieszka typ, który ma tyle sam w firmie ojca, a do tego dostał chatę i auto. 2000 km dalej saszka pracował za 900 zł, ale musiał iść do okopu pod Bachmutem i zginął.

Wszyscy trzej Panowie w takim samym wieku, jedyna różnica gdzie się urodzili. To czy codziennie
  • Odpowiedz
będąc w sytuacji typa z obrazka choćby się zesrał i czekał w biedzie do pięćdziesiątki to i tak nie ma opcji żeby ogarnął sobie auto za 100k

Tu nie chodzi o cierpliwość a o dynamikę - jak z partnerką nie zmienią roboty to będą #!$%@? przez Januszy do usranej śmierci


@Dwudziestydrugi: to niech nie czeka. #!$%@?, najlepiej nic nie robić i mieć wszystko xD
  • Odpowiedz