Wpis z mikrobloga

#keto
#dieta
#zdrowie
Zrobilem tydzien temu badania krwi, po 5 miesiacach od rozpoczęcia diety keto/lowcarb. Dla porównania wrzucam badania sprzed roku, kiedy normalnie jadłem wszystko, łącznie z węglowodanami. Jak widać na załączonych fotkach stan mojego zdrowia znacznie się polepszył, co poza wynikami krwi potwierdzają inne czynniki...na pierwszej fotce wątroba, w następnym komentarzu cholesterol.
mirek_wyklety - #keto 
#dieta
#zdrowie
Zrobilem tydzien temu badania krwi, po 5 miesi...

źródło: 20230601_165043

Pobierz
  • 9
@gundis24: Prawde mowiac to na tym etapie nie nazwałbym mojej diety keto. Raczej jest to lowcarb, bo ograniczam węgle do absolutnego minimum, ale bilansu bialko/ tłuszcz nie trzymam. Na początku to było keto, przez jakieś 2, może 3 pierwsze miesiące
@mirek_wyklety: dieta keto/lowcarb mógłbym wygóglać ale wolę ciebie zapytać. Co to za dieta? Ostatnio schudłem 5kg na 75 i dużo lepiej się czuję z taką wagą. Wyraźnie dużo mniej jadłem przez ostatnie miesiące. Też będę robił za chwilę badania krwi.
@mirek_wyklety: no to już wiem.

Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania się, który polega na ograniczeniu ilości węglowodanów do niezbędnego minimum. Dzięki temu u osób ją stosujących głównym źródłem energii dla organizmu są tłuszcze (a nie glukoza). Prowadzi to do rozwinięcia się stanu ketozy, czyli zwiększenia poziomu ciał ketonowych.

Dieta niskowęglowodanowa (low carb) to dieta, w której jedynym założeniem jest ograniczenie węglowodanów, co wiąże się ze zmniejszeniem ilości spożywanych produktów zbożowych m.in.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@LazyInitializationException triglicerydy lecą w momencie i poprawa wątroby. Ja schudłem już 30kg od grudnia na keto/low carb, i największa zmiana w wynikach (a robię co 3 miesiące) była między listopadem a końcem stycznia, gdzie waga zmieniła się o 8kg i pewnie w dużej mierze z wody. Po kolejnych 20kg różnicy nie było, albo była marginalna w stosunku do stycznia.