Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#krwiodawstwo #barylkakrwi #zdrowie
Czy ktoś z udzielających się pod w/w tagami oddaje krew mając przy tym niskie ciśnienie na codzień? Potrafię mieć 105-110 skurczowego w stanie spoczynku. Taka moja uroda, niskie ciśnienie miałem odkąd pamiętam. Na nic nie choruję, jestem zdrowy, praca biurowa. Czy może przez to coś mi być podczas oddawania krwi? Idąc parę razy w życiu na oddanie krwi wchodziłem do WC w poczekalni by zrobić kilkadziesiąt przysiadów na bezdechu, bo bałem się że mnie zdyskwalifikują przez moje ciśnienie, gdyż wyczytałem w necie że tak by zrobili. Podczas oddawania nie miałem nigdy żadnych omdleń itp. Ale pytam, bo dziś rano też byłem oddać i po raz pierwszy lekarz zabronił mi oddać z powodu ciśnienia (105/80), a to był pierwszy raz kiedy nie podkręcałem sobie go wysiłkiem fizycznym tuż przed badaniem.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
Z wielu powodów mogą zdyskwalifikować, powiesz ze jadłeś jajecznicę na maśle i koniec donacji. Jeśli chodzi o donacje podkręcaj ciśnienie i tyle widocznie taki masz urok.
@mirko_anonim: ja mam standardowo 110/70 i zawsze dopuszczali i zero powikłań. Jeszcze nie udało mi się odpłynąć po oddaniu. A co do dopuszczenia... To zależy od wielu czynników. Może bmi masz w dolnej granicy i się boją że wykitujesz.