Wpis z mikrobloga

Mam takie zapytanie. Czy jest opcja żeby kabel HDMI przylutować do wtyczki VGA? Oczywiście chce przesyłać tylko obraz, na jakości w żaden sposób mi nie zależy. Wiem, że są przejściówki ale bardziej chciałbym to zrobić w ramach ciekawostki.
#elektronika #zrobtosam
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tomilipin Są adaptery, które działają (lepiej lub gorzej), po prostu wpadła mi do głowy myśl, że da się przylutować kilka kabelków i będzie obraz ale skoro to tak nie działa to odpuszczę.
@MePix Mam gdzieś takie gówno ale nie o to mi chodziło w tym poście
  • Odpowiedz
@kutmen2:

Z nudów chciałem się pobawić bo siedzę na L4

Tu jest trochę w temacie klik

przylutować kilka kabelków i będzie obraz ale skoro to tak nie działa to odpuszczę.

Szybko się zniechęcasz, a to tylko 2 scalaczki z czego jeden ma 3 "nóżki"( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ForceMajeure Jak się na tym znasz to pewnie masz rację. Dałem sobie spokój i zamiast do monitora podłączyłem się do TV. Wyciągnięcie przedłużacza i ściągnięcie starego TV ze strychu było prostsze xD
  • Odpowiedz
Mam takie zapytanie. Czy jest opcja żeby kabel HDMI przylutować do wtyczki VGA? Oczywiście chce przesyłać tylko obraz, na jakości w żaden sposób mi nie zależy. Wiem, że są przejściówki ale bardziej chciałbym to zrobić w ramach ciekawostki.


@kutmen2: o panie. Podstawy:
obraz po hdmi jest przesyłany cyfrowo
obraz po vga idzie analogowo
Więc już tylko na tym poziomie sygnały nie są kompatybilne. To co robią przejściówki to robią tłumaczenie jednego
  • Odpowiedz
Czy jest opcja żeby kabel HDMI przylutować do wtyczki VGA


@kutmen2: można nawet przyspawać lokomotywę do torów, ale czy to ma sens?

Owszem - robiłem takie lutowanie - i można - i będzie obraz - ale pod warunkiem: że na drugim końcu kabla również będzie przylutowana wtyczka VGA, no i "odbiornik" będzie VGA.

  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kryspin013 Kolego. Jeśli kiedyś będę musiał naprawić elektronikę to się zgłoszę. Ja jestem stolarzem, który się nudzi. Cieszę się, że masz wiedzę ale dla mnie to nie jest takie oczywiste. Naprawdę się zgłoszę jeśli to ogarniasz
  • Odpowiedz