Wpis z mikrobloga

Tak trochę #chwalesie bo dostałam pracę na #emigracja w #niemcy a dokładnie w #berlin bez znajomości niemieckiego, start-up, w pełni zdalna, warunki spoko. Bardzo się cieszę, bo byłam przygotowana psychicznie na pracę fizyczną, teraz czas zabierać się za naukę języka ( ͡º ͜ʖ͡º)

Widziałam kiedyś pytania na tagu czy to jest do zrobienia więc potwierdzam, że da się, ale trzeba poświęcić trochę czasu, ja moje CV przerobiłam pod niemieckie standardy i dopomogłam sobie AI xD no i w Berlinie taki ofert jest sporo (customer service/support/operations)
  • 28
@biauywilg: a tak tylko zapytam jesli moge - ile masz lat? pytam bo zastanawiam sie jak mlodzi (jesli jestes mloda) znosza prace zdalna
czy to cos dla nich normalnego juz czy jednnak wola chodzic do biura
ja przyznam sie jak mialem te 26--35 lat to lubielm chodzic do biura, nie co dzien, lubilem wolnosc i mozliwosc zostania w domu, ale jednak za kazdym razem w pracy bylo ciekawie, swietni ludzie i
@wykopowy_brukselek mam 27 lat. pandemia zmusiła do zdalnej więc już 2 lata w takim trybie pracowałam i bardzo sobie chwalę. jestem introwertykiem i lubię długo spać więc jest mi to na rękę. w ramach socjalizacji w pracy każdej miałam eventy typu wyjście do baru raz na miesiąc za które płacił pracodawca, tu jest podobnie więc wtedy mam czas na zawieranie znajomości :) ale nie jest to dla mnie niezbędne szczerze mówiąc.
@danielnieobajtek: na wykopie o tym nie bede pisac, bo tu sami milionerzy xD ale nie najnizsza kilka 100 wiecej. taka ciekawostka, ze na rok brutto mam wiecej niz mialam w Irlandii, ale po podatku bedzie mniej na reke :D wazne dla mnie jest to, ze to lekka w miare praca i bede miec czas na nauke jezyka. troche krok w tyl zeby pozniej zrobic kilka w przod :)
@Mackwi: ze znajomymi mozna sie spotykac poza praca :D a wychodzic z domu na przerwie/ po pracy korzystajac z zaoszczedzonego czasu na dojazdy. dzieki temu mam czas na inne aktywnosci no i przede wszystkim moge mieszkac w dowolnej czesci kraju, nikt mi na rece nie patrzy co robie to dla mnie o wiele wazniejsze niz spotykanie sie na zywo z ludzmi z pracy dzien w dzien