Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tak więc właśnie skończyłem 23 lata. Jutro pierwszy raz w życiu idę na siłownię, ale nie wiem co mam tam robić. Używać tylko maszyn aby się nie zbłaźnić? Czy ćwiczenia takie jak podnoszenie i wypinanie kręgosłupa w celu zrobienia martwego ciągu są wskazane dla początkujących? Widać mi wszystkie żebra tak wiec proszę o poważne porady i nienaśmiewanie się. I nie mam żadnych przyjaciół tak więc pójście z kimś nie wchodzi w rachubę, trochę #przegryw ale robię dużo aby wyjść z niego.

#silownia #mirkokoksy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tak więc właśnie skończyłem 23 lata. Jutro pi...

źródło: preview16

Pobierz
  • 6
@mirko_anonim: zobacz na YT zestaw ćwiczeń na fbw, cis sobie wybierz, zrób ściągę jak robić , bierz ciężary max do 15 kg hantle i 10kg talerze , rib powoli ćwiczenia, zabierz ręcznik i buty na zmianę, i ceicz, jazdy będzie miał w ciebie wywalone a jak cis będziesz robił głupiego to ci zwróci uwagę lub nie
@mirko_anonim: pamiętam jak w pierwszy dzień siłowni chciałem brać gryf do bicepsów na wyciskanie na ławce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na szczęście rozstaw oparć pod sztangę był zbyt szeroki na gryf i ostatecznie skorzystałem ze zwykłego, olimpijskiego. Dodatkowo na szczęście była 6-7 rano i prawie nikt widział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirko_anonim: Na początek polecam FBW Sakera, masz na yt. Na pierwszych treningach raczej też unikaj robienia ich na 100% możliwości. Zacznij sobie od takich ciężarów, z którymi będziesz miał zapas na 1-3 powtórzenia i skupiaj się na technice, nawet jeżeli te obciążenia będą wydawać Ci się małe i śmieszne.
@mirko_anonim Szanująca sue siłownia na sam początek proponuję spotkanie z personelem, który robi z tobą wywiad. Pytają o twoje oczekiwania, co byś chciał osiągnąć ćwiczeniami, i pod tą wiedzę proponują ci rodzaje ćwiczeń z wykorzystaniem dostępnych urządzeń, pokazując jednocześnie jak one działają. Mogą też rozpisać tobie wstępny plan treningowy, który z czasem możesz sobie sam modyfikować.
@mirko_anonim: Najważniejsze to wziąć zeszyt i zapisywać ćwiczenia, z czasem staraj się podłapać wiedzę w necie i ułożyć własny plan. Na początku po prostu ćwicz samą sztangą, nie bój sie wielostawów, robiąc na małych ciężarach nie połamiesz się nawet jak będziesz robił źle. Dodawał po 2,5kg co trening w każdym ćwiczeniu i powoli "wbijaj expa"