Wpis z mikrobloga

Czy to jest logiczne:
Kupujący zamówił rzecz na allegro po 2 godzinach zrezygnował z zakupu pisząc wiadomość na allegro, ja nie logowałem się w tym czasie i wygenerowałem list przewozowy i wyslalem paczkę. On tej paczki nie odebrał i wrociła do mnie teraz chce abym odddał ma kase za przedmiot + wysyłkę.
Wg. tej logiki powininem 24/7 pilnować wiadomości allegro i w/w gdyby zrezygnował z zakupu 2 min przed wysłaniem paczki to już należy mu się cała kasa? trochę absurd.
Ktoś to rozkminia?
#pytanie #pytaniedoeksperta #allegro #zakupy
  • 6
@darek-jg: sprzedałem jako osoba prywatna.
Kupujący godzinę po wysyłce powiedział że jednak nie potrzebuje tego ale paczka juz byla w paczkomacie i poleciała do niego ja akurat nie widzialem tej wiadomosci bo nie siedze 24/7 na allegro.
Jest jakis przepis dla osob prywatnych?
ba że wysłałeś jako osoba p


@darek-jg:
Dla przedsiębiorców to serio oni muszą zwracać pieniądze za wysyłkę i być jednocześnie strani jak ktoś po np. 12 dniach się rozmyśli?? (ʘʘ)
"Natomiast sprzedający – wraz z pieniędzmi za przedmiot – powinien zwrócić Ci koszt przesyłki w pierwszą stronę w wysokości równej najtańszej przesyłce w ofercie."
whot
chyba że wysłałeś


@darek-jg: dzięki za poprzedniego linka bo tam jasno napisane jest że musze potwierdzić przyjecie rezygnacji, z drugiej strony w sporze allegro admin chce abym podal date nadania paczki i porownac to z datą odstąpienia, czyli domyslnie traktują mnie jako przedsięborce?
bo jak np. 10;30 wyslałem paczke a 10;55 ktos napisal ze rezygnuje to jeszcze sie okaze, że admin każe mi zwracać za wysyłke "bo tak"