Wpis z mikrobloga

#steamdeck
Zastanawiam się nad zastąpieniem mojego Switcha Steam Deckiem. Jednak w Switchu są te fajen gry imprezowe i trochę boli na myśl o utraceniu dostępu do nich. Słyszałem jednak, że jest opcja emulowania gier ze switcha. W jaki sposób to działa? Da się np. podłączyć po bluetooth joycony i grać w te ruchowe gry imprezowe? I jak to wygląda z Game Passem na Steam Decku, jest jakaś możliwość pobierania gier z GP i grania natywnie, a nie w chmurze?
  • 5
@Ignac96 w imprezowe na decku nie grałem, ale chyba średnio by sie sprawdził, podłączanie pod tv nie jest tak łatwe i przyjemne jak na switchu, konfiguracja bardziej zmęczy niż to warte.

Ja na decku emuluje normalne gry i w zależności od gry jest spoko. Sporo pozwala nawet ogrywać przenośnie wersję "dokowaną" i grafika jest wtedy naprawdę spoko. Niestety te najbardziej zaawansowane graficznie gry mają nieraz spore spadki fps.

Należy jednak pamiętać, że
@Medonix: nie no, ja podłączam go pod stację dokującą od volvo i tylko hdmi podpinam, automatycznie w trybie gry obraz się przełącza i ten na decku wygasza, w trybie pulpitowym jedynie trzeba sobie dać jako główny ten od tv i wyłączyć w ustawieniach, podobnie masz na lapku.
@Ignac96: do switcha to róznie, grałem w animal crossing new horizon, super mario oddysey i dzialaly swietnie ale inne gierki już sobie srednio radziły. Plus emulacja switcha wymaga masy róznych pierdół typu CryoUtilities czy wyłaczenie SMT żeby to jakoś działało znośnie. Wii U chodzi znacznie lepiej, gram sobie własnie w breath of the wild z wii u i po kilkudziesięciu godzinach zero problemów. Raczej sie nie nastawiaj ze zastąpi switcha. Jka
Plus emulacja switcha wymaga masy róznych pierdół typu CryoUtilities czy wyłaczenie SMT żeby to jakoś działało znośnie


@kromeczek: CryoUtilities jest niepotrzebne, wylaczanie SMT bedzie niepotrzebne od SteamOS 3.5 ktory wyjdzie lada chwila, a obecnie jest w ogolnodostepnej becie i podobno mocno poprawia wydajnosc przy emulacji. Najwiekszy boost w emulacji mozna uzyskac ustawiajac GPU na stala wartosc, ja zazwyczaj ustawiam 1200Mhz, 1600Mhz tez jest spoko opcja.