Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki. Szukam jakiegoś etui z klawiaturą do iPada (9gen). Dlaczego pytam? Ponieważ ofert na Allegro jest sporo, a nie mam doświadczenia z takimi etui. Klawiatura musi być odłączana od etui (nie zawsze będzie potrzebna), bezpiecznie przeżyć transport, a jednocześnie dobrze, by etui pozwalało jakoś ustawić go jako podkładkę pod tablet. Ofert etui z klawiaturami jest dużo, nawet w kwocie ok. 100-150zł, ale nie chciałbym źle kupić. #apple #ipad #tablet #tablety
  • 8
@Kosiek30: przerabiałem ten dylemat rok temu i… skończyło się na sprzedaży iPada, bo na lapku wygodniej. A tak szczerze w tym budżecie będziesz miał bardzo kiepskiej jakości klawiaturę i to samo z etui. O ile klawisze mogą być Ok, tak nie wierzę w stabilność połączenia Bluetooth, choć mogę się mylić.

Być może ktoś się wypowie i będzie zachwalał któreś etui, ale rozważ opcję kupna zwykłego etui (lub jeśli masz - temat
  • 0
@Eshirael: Kupiłem właśnie iPada z ciekawości - pracuję raczej stacjonarnie i okazuje się, że laptop nie ma u mnie dużego zastosowania. Wręcz baterie się psuły (zepsułem chyba ze 2), bo laptop jako stacjonarka non stop pod prądem nie wpływa dobrze na baterię, a zbyt rzadkie używanie laptopa (może 2-3x w roku), też baterii nie służy.

Dlatego iPad, jako coś mobilnego na szybko. Podpiąłem niedawno zewnętrzną klawiaturę bluetooth i myszkę - nie
@Kosiek30: jak kupisz droższe dedykowane Logitech albo Apple to pewnie będzie ładnie, estetycznie. Etui magnetyczne z klawiaturą są super, ale raczej drogie. W Twoim budżecie masz na Allegro pewnie max 2 modele - zamów i najwyżej zwrot jeśli nie spełni oczekiwań. To będą tanie chińczyki ale za 150 zł naprawdę nie ma szans na żadne porządne etui z klawiaturą.
@Kosiek30: a No i uważaj, żeby etui z klawiaturą nie wsadzać na ścisk. W sumie w macach i innych drobnych laptopach standardem jest, że na ekranie odciskają się klawisze, co jest kwestią przetarcia ale nie ma powodu, żeby miało to cokolwiek uszkodzić. Ewentualnie jakieś mikrorysy.
  • 0
@Eshirael: No właśnie może się pojawić ścisk - choćby wpakowanie tego do przegrody w plecaku. Obawiam się na ile to bezpieczne. Chyba niekoniecznie bezpieczne, bo w laptopie matryca i klawiatura, mają po zamknięciu klapy pewien mechaniczny odstęp. Tutaj chyba brak takiego. Szczególnie dokładając szkło hartowane, pewien ścisk się pojawi. Czyli chyba i tak źle, i tak niedobrze.

Pozostaje chyba właśnie zajrzeć na Allegro i kupić to, co zmieści się w budżecie.
@Kosiek30: i jak kupiłeś na eksperymenty ciekaw jestem jak Tobie się sprawdzi. Przerobiłem iPada pro m1 11, iPada mini 4 i 6, zwykłego przelotem też oglądałem. Ostatecznie i tak wygrywał komp i telefon. Ale trzymam kciuki, właśnie fajnie wypełnia sprzęt lukę jak ktoś ma stacjonarkę a nie ma lub nie chce laptopa.

Btw. iPada można wykorzystać jako dodatkowy ekran zewnętrzny dla kompa, chociaż system jest na tyle sprawny, że warto też
@Kosiek30: W tym budżecie szału nie zrobisz. Mam coś podobnego budżetowo (jakieś noname etui z klawiaturą bezprzewodową) i jakościowo jest dość średnio. Da się tego używać, klawiatura nawet jest nie najgorsza (touchpad za to jest kiepski), ale ogólna wygoda i jakość jest na średnim poziomie. Polecałbym więc dołożyć do czegoś porządniejszego.
  • 1
@nostalgiwolf: Dzięki. Zauważyłem, że wszystkie tańsze etui mają dokładaną (dosłownie) klawiaturę. Coś takiego jakby luzem, tylko sprzedawane od razu, w komplecie z etui. Nie jest to w żaden sposób coś zintegrowano, po prostu coś luzem. Natomiast te lepsze etui ze zintegrowaną klawiaturą, wydają się mieć klawiaturę zintegrowaną na sztywno (co też niekoniecznie mi pasuje, bo nie zawsze będę potrzebował klawiatury. Niemniej mogę się mylić, bo droższe etui widziałem tylko na obrazkach,