Wpis z mikrobloga

Pytanie dotyczące aparatu na zęby.
Czy jest coś takiego jak zbyt mała masa zębów żeby założyć aparat?
Z rok temu po naprawieniu wszystkich moich zębów chciałem założyć aparat bo uważam, że mam zbyt duże odstępy między nimi co jest szczególnie denerwujące podczas jedzenia. Dentysta zrobił jakiś odlew o ile dobrze pamiętam a na następnej wizycie poinformował mnie, że raczej aparat nie ma sensu ze względu właśnie na tą masę a bardziej chodzi o to, że aparat nie pomoże i te zęby raczej się nie złączą. Zrezygnowałem wtedy ponieważ ogólnie zęby wyleczył mi fajnie więc stwierdziłem, że na 100% ma racje ale teraz znowu wrócił mi ten temat i zacząłem zbierać info ale nie mogę nic znaleźć żeby ta masa była przeciwskazaniem... Jak to jest?
#aparatnazeby #ortodoncja #dentysta
  • 4
@Riiuku Jest dokładnie tak jak powiedział. Jak nawet się pozamyka szpary to mogą się z czasem rozjechać. Pozatym to nie tylko aparat, stosuje się dodatkowe metody do aparatu, mikroimplanty, przesuwanie przystkich zębów do przodu. Ale ilość dodatkowych zabiegów, czas leczenia może być niespółmierny do osiągniętych efektów. Czasem lepszym rozwiazaniem jeśli nie ma współistniejącej wady zgryzu są licówki. Masa zębowa to w prakryce jakby długość zębów do długości łuku. To jakbyś próbował ułożyć
@dr_Batman: a ty skąd to niby wiesz, jak go nawet nie widziałaś? XDD

@Riiuku to jest ortodonta czy demtysta ogólny? Jak nie ma doświadczenia w ortodoncji to idź do kogoś kto się zna. Być może zęby trzeba będzie odbudować protetycznie po poprawie ustawienia, być może sama ortodoncja wystarczy, a być może sama protetyka. Musisz iść do specjalisty, który spojrzy na Ciebie kompleksowo i ułoży właściwy plan leczenia.

A te przerwy od
@SkrytyZolw: na jego stronie napisane jest lekarz stomatolog więc obstawiam, że to drugie. Przerwy miałem od zawsze, diastema i ogólnie przerwy między innymi zębami. O ile aparat mi odradził to diastemę zamknął mi w taki sposób, że tak jakby dodał do zębów trochę tej masy żeby je poszerzyć więc to nie są żadne licówki. O ile z samego efektu jestem zadowolony tak denerwuje mnie te inne przerwy bo oprócz jedzenia które
@Riiuku: lekarz dentysta to tytuł każdego stomatologa, niezależnie czy potem zajmuje się ortodoncją, protetyką czy leczeniem kanałowym. Natomiast pewnie jakby się zajmował ortodoncją, to ny się tym chwalił na stronie. Także zdecydowanie idź do ortodonty, on Ci powie pod jakie leczenie się kwalifikujesz.

Krwawienie z dziąseł jest efektem niewystarczającej higieny w tym miejscu.