Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto ma podobne przemyślenia do moich? W UK kiedy mam podać swoją narodowość to od razu przewiduję agresywne zachowanie. W sensie lepiej się nie przyznawać do bycia Polakiem. Ja wolę mówić że Angielski to mój język narodowy (albo Japoński) i że się tu urodziłem. Moim zdaniem to nie jest niechęć do polaków tylko objawy ksenofobii. Chociaż też narodowość polska jest kojarzona z biedą, przestępstwami i rasizmem. Albo ogólnie wieśniactwem, np. flex tanimi markami (albo drogimi to wszystko jedno).

#uk #polska #patologiazewsi #heheszki
  • 8
@Pepe234: Zalezy w jakich kręgach się obracasz i jakim ludziom to oznajmiasz, tak jak wszędzie...

Ludzie pracujący po fabrykach i w service industry itp, będą mieli pewne stereotypy o Polakach bo większość polaków pracujący z nimi to niekoniecznie tytani intelektu i obycia.

Ludzie pracujący umysłowo i obracający się w innych sferach, będą mieli inne zdanie bo spotykają innych Polaków w swoich kręgach, w swoich branżach niż ci pracujący w fabrykach.

Jakbyś
@Varin: Nie ma różnicy między Anglikami z fabryki czy biura. Wszyscy są lub nie są tymi samymi ksenofobami. Jedynie ci z biura kryją się z tym bo nie chcą stracić wygodnej posadki a ci z fabryki... no cóż najwyżej na zasiłkach posiedzą co na dobre im wyjdzie.
Widzisz ja znałem strasznych ksenofobów z biura i roboli co bardzo szanowali Polaków. Co człowiek to inna historia.
@Pepe234
@Pepe234

po 15 latach zycia w UK, moim zdaniem my mamy mocno zanizona opinie wsrod miejscowej ludnosci, bardzo czesto niesprawiedliwie, zreszta tak samo jak wiekszosc tu mieszkajacych mniejszosci, oraz, my, zwlaszcza w kraju, mamy zawyzona opinie o Anglii jako narodzie.

Powinno pare standupow (pewnie szybko kultowych) w kraju powstac, wyjasniajacych rodakom ze przecietny anglik nie ma wyksztalcenia, jego swiatopoglad jest bardzo latwo sterowany przez media ( w zasadzie nie ma podstaw do