Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#praca #korposwiat #rozwojosobisty #anonimowemirkowyznania
W obecnej pracy do tej pory byłem zastępcą kierownika, ale od nie dawna dostałem samodzielne stanowisko co wiązało się ze sporą podwyżką i autem służbowym. Jednak ilość stresu przytłacza mnie, jestem zamknięty w sobie, a ilość tematów, telefonów, spotkań które muszę ogarnąć powoduje u mnie pocenie rąk na samą myśl. Zazdroszczę kumplowi który pracuje na obrabiarkach CNC, zarabia ok, nie ma presji, na zmianie poczyta książki, jak nie przyjdzie do pracy to nie ma nic do nadganiania. Zastanawiam się nad zmianą, uczę się programować ale daleko mi jeszcze żeby zacząć chociaż wysyłać CV. Dlatego zastanawiam się jak zostać tzw. klepaczem tabelek w korpo, wydaje mi się to mniej stresujące a więcej czasu i energii będę miał na docelową naukę programowania. Co trzeba umieć żeby zostać takim "klepaczem", na jakie zarobki można liczyć?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
Mirku czy chciałoby ci się napisać do mnie na priv albo tutaj jeśli wolisz się nie ujawniać odnośnie tego kumpla i Ciebie? Mam podobną sytuację jak u Ciebie jeśli chodzi o wypalenie w obecnej pracy i zacząłem kurs na operatora Cnc, opinie są różne ale też szukam spokojniejsxej mentalnie pracy i chciałem się wymienić poglądami na to wszystko...
✨️ Autor wpisu (OP): @thority Docelowo chcę zmienić na IT, uczę się programować ale obecna praca (budownictwo - inżynier/kierownik) powoduje u mnie taki nakład stresu, że po powrocie do domu jestem wypompowany i efektywność nauki jest niewielka. Dlatego chciałbym zaszyć się w jakiejś mniej angażującej pracy by po godzinach mieć "luźną głowę" i przyłożyć się bardziej. Bo na rzucenie pracy na pół roku i poświęceniu się całkiem nauce niestety mnie nie
@mirko_anonim:

Co trzeba umieć żeby zostać takim "klepaczem"

miec jakiekolwiek studia, umiec w miare excela (pare waznych formul i tabele przestawne wystarczy), angielski i jakies najwieksze podstawy w branzy do ktorej chcesz sie dostac (czyli pewnie finansow)

na jakie zarobki można liczyć

miedzy 3 a 30k ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak zaczynasz to pewnie blizej 3
✨️ Autor wpisu (OP): @kuncfot Pracuje w branży budowlanej która wg mnie charakteryzuje się dużym odpływem ludzi - mam wrażenie że długo w tej branży zostają pracoholicy, ludzie którzy uważają że za późno na zmianę albo niewielka część pasjonatów. Ze swojego doświadczenia i rozmów ze starymi kierownikami - nie znam nikogo kto chciałby żeby jego dzieci poszły w tą branże. Problem jest szerszy, z wielu badań wynika że dotyczy całej branży.
@mirko_anonim: daj znać jakie to stanowisko. Ja sam aspiruje do jakiegoś kupca / kierownika zakupów w firmie produkcyjnej bo jara mnie służbówka i wydaje mi się że spoko opcja pojeździć sobie po budowach posprawdzać czy towar pszyszedł, pozamawiać co potrzeba i fajnie to brzmi ogólnie...