Wpis z mikrobloga

@AVATARKUBA122: jak się nie znasz, to możesz się wpakować na minę.
Każdy rower w internetach jest "po przeglądzie", "nie wymaga wkładu" może jeszcze ma "nówka opony".
Jak nie ogarniasz serwisu samodzielnie, to każda pierdoła = wizyta w serwisie.
Nowy rower to teoretycznie przegląd "zerowy" i raz do roku (jak chcesz mieć gwarancję)
Zobacz na peppera - mnóstwo teraz ofert na rowery wpada
warunek drugi to podzespoły od Shimano


@AVATARKUBA122: Przecież Microshifty do 10s są w pełni kompatybilne z Shiamno więc w razie awarii bez problemu je wymienisz.
Rockrider ST 120 ma już napęd 1x i tylną przerzutkę ze sprzęgłem
@AVATARKUBA122: tutaj musisz zdefiniować, co oznacza "trudniejszy teren" ;-)
W wyższym riverside masz 10s a w najwyższym nawet deore xt 1x11
Ja z kolei chwalę sobie klasyczny 3x10 (boomerem jestem), młody ma 1x10 i jak u niego jadę nawet po płaskim, to m brakuje przełożeń (może kwestia psychiki a nie napędu xD)

Wybór jest przeogromny, jak sprawa nie jest pilna to przede wszystkim odwiedź sklepy i.. przymierz się. Promek wywaliło sporo,
Pytanie czy 1x9 to nie za mało do bardziej wymagającego terenu?


@AVATARKUBA122:

Jak masz kasetę 11-42z i blat 36-38z to i tak najniższe przełożenie jest takie jak kiedyś miały rowery 3x8.

Jak nie planujesz jeździć z bagażami albo jeździć w wysokich górach to 1x9 wystarczy.
A w wysokie góry to i tak lepiej kupić lepszy amor, sztywne osie i tarcze 180-200mm z przodu, i już robi się rower za 4kzł.

3x8
Tylko obecnie ST120 są tylko dziecięce z kółeczkami 27,5", a op szuka roweru dla chłopa 183cm.


@eeemil: 1,5 cala to jest 3,75 cm różnicy xD