Wpis z mikrobloga

@ksiak no zakażą montażu w nowych domach. a więc będzie mniejszy popyt na gaz, a więc będzie on tańszy. to chyba akurat dobrze?? a pompy ciepła? duży popyt na energię równa się droga energia. Teraz wymyślili że musi być inny czynnik niż dotychczas, a więc pompy będą jeszcze droższe w zakupie jak i serwisowaniu. a wszystko się psuje z czasem
@ksiak tak docelowo za 40 lat pewnie zakażą to w tym czasie kiedy popsują się piec na gaz po prostu wymieni się na pompę ciepła. ale póki jest gaz to taniej będziesz z niego korzystać.

myślisz że ekstra podatków na prąd nie będzie aby zrekompensować sobie mniejsze wpływu z powodu samochodów elektrycznych i mniejszego zużycia paliw które mają pełno podatków??
@KrowkaAtomowka: raczej pompa, jakoś musisz wykręcić 70kW/m2/rok. Jeżeli nie pompa to musi się znaleźć w projekcie reku, pv lub co kolwiek innego poprawiającego zapotrzebowanie na energię pierwotną.
@KrowkaAtomowka: pompa potem panele potem baterie i nie bedziesz musial wylaczac z ogrzewania 1/3 budynku

a co to taktowania pompy to zastanów się nad wiekszym buforem, pompa inwerterowa i zmianami w ustawieniach pompy w histerezie
tak to czym będą ogrzewac większość bloków w miastach?


@KrowkaAtomowka: ogrzewanie systemowe jeżeli jest, lub będzie doprowadzone. Jak nie będzie się dało to pewnie albo pompa ciepła albo może zrobią jakieś wyjątki. Mnie o to nie pytaj, władzy nie interesują problemy plebsu.

ale póki jest gaz to taniej będziesz z niego korzystać.


@Mac02: tylko przy instalacji.

myślisz że ekstra podatków na prąd nie będzie aby zrekompensować sobie mniejsze wpływu z
@ksiak albo po prostu dowalą nowy podatek do energii. to chyba prostsze i przyniesie dużo większe wpływy do budżetu niż liczniki na ładowarkach:)
@Mac02: nie koniecznie. Obecnie podatek drogowy płacą tylko Ci którzy faktycznie korzystają z dróg. Tak samo w przypadku paliwa gazowego masz inne stawki dla ogrzewania budynku niż do innych celów.
@ksiak pożyjemy zobaczymy. już państwo Orlen pokazało jak można łupić kierowców zawyżona bezpodstawnie cena paliwa i z dnia na dzień podatek powraca, a cena zostaję ta sama. :)

więc obstawiam że z prądem będzie to samo. albo nowy podatek, albo zwyczajnie zawyżona cena